Дуел Скота и Стефановића о Косову

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 26, 2019, 10:38:15 AM3/26/19
to kosovo je srbija, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

rtrs.tv

Дуел Скота и Стефановића о Косову

RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska

3 minutes


Прес конференција Небојше Стефановића и Кајла СкотаФото: ТАНЈУГ

Скот је на конференцији за новинаре у Београду одговарајући на коментар министра Стефановића у вези са ситуацијом на Косову и Метохији, навео да се слаже с министром да је ситуација веома компликована и тешка.

- Мислим да није корисно да се криви само једна страна, има доста кривице на свим странама, али рјешење није у томе да се криви друга страна, већ у повратку за преговарачки сто - рекао је Скот.

Према његовим ријечима, треба се вратити озбиљним преговорима како би се ријешило косовско питање и постигао одржив свеобухватан споразум.

- То је циљ САД и ЕУ, и ми охрабрујемо обе стране да предузму кораке и да наставе у том правцу - рекао је амерички амбасадор и додао да очекује да ће косовска влада уз подршку српске открити убице једног од лидера косовских Срба Оливера Ивановића.

Стефановић је Скоту рекао да не жели да улази с њим у полемику јер сматра да без обзира на различите ставове које САД и Србија имају око КиМ, о питању стабилности, безбједности и нормалног живота мисле исто.

- Србија некада тражи да се каже да ако се ми трудимо и чинимо, а друга страна сваким својим потезом шкоди тим напорима, да се то јасно и каже. Писмо које су упутиле САД да се укину таксе на робу из централне Србије било је корисно, али послије тога је требало да иде јача кампања и ЕУ и САД да се то спроведе у дјело - казао је Стефановић.

Додао је да се Београд слаже с тим да свако рјешење треба да се донесе мирним путем и у сарадњи, али да је проблем у томе што су превише пута позиване обе стране да учине све да се дође до нормализације, иако је Приштина та која омета процес.

- Нисмо ми увели таксе никоме, никада, увела их је приштинска власт. Такође, нису испунили ништа од онога што су потписали у Бриселском споразуму већ пет година и нажалост поред свега што је урадио и предсједник Александар Вучић и Влада и поред напора да проналазимо рјешења, приштинске власти не показују жељу да направе било какав компромис, нити корак напред - казао је министар.

Додао је да политички представници Албанаца у Приштини очекују да Београд испуни све што траже.

- Ако је то компромис, ми нисмо спремни да га направимо - рекао је Стефановић и додао да очекује већи напор од САД у том смислу, него од приштинских власти.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages