2-3 minutes
недеља, 18. фебруар 2018.
недеља, 18. фебруар 2018. |
Додик је данас са председницом Владе Републике Српске Жељком Цвијановић и министром унутрашњих послова Драганом Лукачом посетио нове полигоне Центра за обуку полиције у бившој касарни Залужан, преноси Н1.
“По Уставу, Република Српска има право на полицију. Војску су нам отели, полицију неће. Ништа нелегално и ништа противзаконито. Овде сте позвани да видите да нема овде ниједне руске ни америчке ракете. Овде не могу да слећу 'боинзи'”, рекао је данас у Залужанима Милорад Додик, председник Републике Српске. Додик је казао да су испоштоване све процедуре у ''фамозној'' причи о пушкама у МУП РС. “Фамозна прича о пушкама, проведене све процедуре, поштовали смо и ниво БиХ. Дозволу је дао и министар за шале и подметања. Шта је проблематично, ништа. Е ти западњаци су двадесет година забрањивали да се опремамо” поручио је Додик. У обраћању јавности, министар Лукач казао је да ће комплекс у Залужанима бити отворен почетком априла. - Подићи степен обучености полиције на највећи ниво. 4.априла отварање комплекса - рекао је он. (Н1) |
Google +0 0 0 Blogger0
Република Српска: Стање и перспективе