Амбасадор Србије у Русији: Противимо се бојкоту СП у Русији

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 24, 2018, 10:01:56 AM3/24/18
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

in4s.net

Амбасадор Србије у Русији: Противимо се бојкоту СП у Русији

ИН4С

1-2 minutes


 

Србија је против бојкота Свјетског првенства у фудбалу у Русији, изјавио је амбасадор Србије у Русији Славенко Терзић.

Амбасадор се огласио након што су власти Велике Британије запријетиле бојкотом првенства у Русији, а руски новинари најављују да би и друге европске земље могле да се солидаришу са Лондоном.

Србија не намјерава да „осваја поене“ на рачун Русије, упркос томе што је главни спољнополитички циљ земље улазак у Европску унију, а такође се, како је казао, не слаже ни са мијешањем спорта и политике.

„Не треба мијешати политику у спорт, као што то неки покушавају да ураде последњих година. Представници Србије ће обавезно доћи на отварање Шампионата„, рекао је амбасадор за руски лист „Известија“.

Русију и Србију повезује готово двјестогодишња историја билатералних, пријатељских и братских односа. Друго, за Србију је велика част да учествује на таквом турниру какво је Светско првенство у фудбалу у Русији“, закључио је амбасадор.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages