Крах Бриселског споразума, шта даље?

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Aug 11, 2018, 10:58:49 AM8/11/18
to Kosovoj...@yahoogroups.com, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

dostajebilo.rs

Крах Бриселског споразума, шта даље?

Доста је било

3-4 minutes


Сада је већ готово извесно да од ЗСО – Заједнице српских општина, нема ништа. Ово је уједно и распад Брииселског споразума који су потписали Вучић и Дачић 29.априла 2013.године.

Текст Бриселског споразума можете наћи на сајту Владе Републике Србије. Првих 6 од 15 тачака је о ЗСО. Тих 6 тачака је требало да оправда остале тачке које практично значе да држава Србије пристаје да се повуче са Косова.

Та чињеница се сада маскира речју „разграничење“. Не подела, већ „разграничење“ што би требало да подразумева и да део Србије који није под спором, уђе у рачуницу.

Овакав развој догађаја можемо посматрати на два начина. Један је да су Вучић и Дачић дилетанти који нису знали како да преговарају и које су направили будалама. Други је да су продали интересе Србије зарад останка на власти. Јер другачије се не може објаснити да је Србија испунила све своје тачке које су на дну Бриселског споразума, а Косово и ЕУ нису испунили најважније тачке на почетку споразума.

ДЈБ ће почетком септембра изаћи са платформом за решење питања Косова и Метохије. Драго нам је да влада реагује на наше најаве да ћемо се базирати на имовини Републике Србије на КиМ, па су брже боље почели да причају о имовини. Ево и Политика данас говори о њој. Добро је то.

Треба извршити поделу Косова. Али та подела је у ствари територијална организација Косова, не прављење нове државе. Тако да се са поделом треба сложити. Све што Немачка жели је столицу за Косово у УН. Јер тиме је све завршено. Србије треба да држи линију својих имовинских права, неда сагласност на столицу за Косову у УН и инсистира на унутрашњем територијалном уређењу Косова што и ЗСО и Брислески споразум предвиђају. Јер и након поделе, већина Срба на Косову живе јужно од Ибра, тако да је решење за њих, као и за наше културну баштину и даље неопходна у форми ЗСО или некој другој.

ДЈБ ће дати решење за сва ова питања. Решење мора бити такво да Косовски политичари могу да причају шта год жели да причају, али столице у УН уз сагласност Србије неће бити. Могли би можда да је купе, али они те паре немају.

Док год је Резолуција 1244 на снази и Косово нема столицу у УН; Косово није независно и формално-правно у саставу Србије. Треба бити мудар и стрпљив. Наш посао би морао бити економско јачање Србије и уређење Србије. Јер само економски јаке земље могу да штите своје интересе. Остале су колоније. Ка економски јаким земљама други гравитирају, од економски слабих земаља беже. Нема потребе да журимо са Косовом. Србија данас је Немачка колонија. То је нераздвојиво повезано са и са начином решења КиМ. Ваља нам променити прво, да бисмо променили друго.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages