RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska
1 minute
Из Хрватске у иностранство "побјегло" око 200.000 људи (https://www.nezavisne.com)
Од октобра 2016. до октобра ове године рођено је 40.320 беба, а умрла су 59.254 лица што значи да је у том периоду забиљежен негативан прираштај од 18.934 лица, наводи Државни демографски завод. Хрватској је претходних година у том периоду природни прираштај износио минус 14.005 лица.
Посљедњи позитиван природни прираштај у Хрватској је забиљежен 1997. године.
Велику улогу у негативној демографској слици имају и одласци младих у иностранство. Из Хрватске јс у Њемачку, Аустрију, Ирску, Италију, Шведску и Норвешку одселило, најмање, 180.000 особа. Кад се узму у обзир и остале земље, може се процјенити да је Хрватску, током само неколико година, напустило око 200.000 становника.
Извор: Блиц