Biljana Radomirović
1-2 minutes
Završnicu predizborne kampanje za lokalne izbore na Kosovu i Metohiji 22. oktobra obeležio je i incident u opštini na krajnjem severu južne pokrajine – dvojica nepoznatih mladića sa kapuljačama, iz vozila u pokretu bacila su Molotovljev koktel na bilbord Srpske liste u Leposaviću. To se dogodilo u noći između nedelje i ponedeljka, a prema najnovijim informacijama, nije bilo povređenih, ali je pričinjena materijalna šteta.
Lokalni odbor SL-a u Leposaviću okarakterisao je ovaj događaj kao vandalski čin, dok je Željko Bojić, šef operative kosovske policije za region sever, za „Politiku”, pre zaključenja ovog izdanja našeg lista, izjavio da se za „napadačima intenzivno traga”. Bez obzira na to što počinioci još nisu poznati, u Leposaviću su mogle da se čuju nezvanične tvrdnje da je u pozadini ovog slučaja sukob Srpske liste sa timom aktuelnog gradonačelnika izabranog po sistemu Prištine Dragana Jablanovića.
OPŠIRNIJE U ŠTAMPANOM I DIGITALNOM IZDANjU