Јоханес Хан: ЕУ извукла поуке из досадашњих приступних процеса - преговори о чланству ће убудуће трајати дуже

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Aug 29, 2018, 9:47:28 AM8/29/18
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

Јоханес Хан: ЕУ извукла поуке из досадашњих приступних процеса - преговори о чланству ће убудуће трајати дуже

PDF

Штампа

Ел. пошта

 

среда, 29. август 2018.

Европски комесар за проширење и суседску политику Јоханес Хан указује да ће приступни преговори у будућности дуже трајати него што је раније био случај.

У интервјуу аустријском дневнику "Тиролер тагесцајтунг" Хан је казао да ће убудуће "квалитет бити испред брзине".

 

Рекао је да су чланства земаља као што су Мађарска и Румунија "много тога показала".

"На крају болног процеса грађани желе владавину права, као што се видело на протестима у Румунији против корупције", навео је Хан.

Рекао је да је ЕУ извукла поуке из досадашњих приступних процеса.

"Процеси које подстичемо на Западном Балкану требало би да добију много већи ниво неповратности када је реч о успостављањуу владавине права и борби против корупције", објаснио је Хан.

Европски комесар је, када је реч о гласинама да ће посланик у Европском парламенту Отмар Карас бити главни фаворит за следећег комесара из Аустрије, рекао да се не бави тиме.

(Танјуг)

 

image001.png
image002.png
image003.png
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages