Додик: Не треба нам "Дејтон два", него унутрашњи договор без странаца

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Dec 24, 2017, 10:53:08 AM12/24/17
to republi...@yahoogroups.com, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

rtrs.tv

Додик: Не треба нам "Дејтон два", него унутрашњи договор без странаца

RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska

2 minutes


 

Милорад ДодикФото: РТРС

"За мене је прихватљив оквир који се зове `изворни Дејтон`. Пошто њега нема и пошто га је урушио високи представник, БиХ је очигледно далеко од функционуисања и то видимо у заједничким институцијама", рекао је Додик данас новинарима у Лакташима.

Додик је изразио незадовољство оним што је високи представник икада урадио у БиХ намећући рјешења.

"Знајући како дјелују ти конгресмени и сенатори у америчком систему, могуће је да се ради о нечијем лобирању или нешто слично", рекао је Додик.

Амерички конгресмен и некадашњи градоначелник Дејтона Мајкл Р. Тарнер у писму државном секретару САД Рексу Тилерсону указао је "на пријеку потребу да се Вашингтон окрене региону Балкана и преузме водећу улогу у процесу помирења" и предложио потписивање "Дејтона два".

"У децембру прошле године Уставни суд је изгласао да актуелни Изборни закон није у складу с Уставом у погледу етничких мањина. Парламент БиХ мора брзо да осигура измјене тог закона до избора у октобру 2018. Неуспјех у томе ће скоро сигурно изложити опасности мир који траје већ више од две деценије", оцијенио је Тарнер, додајући да "Срби, Бошњаци, Хрвати и остали само путем америчког лидерства могу да живе заједно у миру и осигурају слободу и једнака права свим народима".

Извор: СРНА

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages