Koen: SAD postaju deo problema savremenog višepolarnog sveta

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Oct 25, 2015, 10:08:50 AM10/25/15
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com

rs-lat.sputniknews.com

Koen: SAD postaju deo problema savremenog višepolarnog sveta

Sputnik

Svet

10:19 25.10.2015(osveženo 10:27 25.10.2015) Preuzmite kraći link

 

Prema mišljenju politikologa, akcije Vašingtona u Aziji i Evropi svedoče o tome da SAD ne žele da priznaju višepolarnost savremenog sveta.

„Vašington aktivno nastoji da sačuva status ’jedine superdržave’ u Aziji, Evropi i na Bliskom istoku. O tome svedoči odbijanje SAD da se pridruže Francuskoj, Nemačkoj i Rusiji u mirnom rešavanju ukrajinske krize, kao i odusustvo želje Vašingtona da se priključi ruskom predsedniku Vladimiru Putinu u borbi protiv Islamske države u Siriji i Iraku“, rekao je Koen u emisiji Džona Bačelora „Nejšen“.

Profesor je takođe skrenuo pažnju na to da se, sprečavajući višepolarnost u svetu, SAD protive savremenoj realnosti.

„Savremeni svet jeste višepolaran. O tome svedoče istorija, ekonomija, politika, nacionalne tradicije, transnacionalne krize. Protiveći se tome, Sjedinjene Države postaju deo problema, umesto da ga rešavaju“, smatra Stiven Koen. 

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages