Dačić: Pitam EU, SAD, Britaniju - dokle ćete da ćutite?

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Apr 18, 2017, 10:41:39 AM4/18/17
to Kosovoj...@yahoogroups.com, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

b92.net

Dačić: Pitam EU, SAD, Britaniju - dokle ćete da ćutite? - B92.net

Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da je izjava Edija Rame još jedna potvrda da je stvaranje Velike Albanije zajednička platforma svih Albanaca.

Izvor: B92 utorak, 18.04.2017. | 16:20

On je dodao da to predstavlja najveću pretnju za mir i stabilnost Balkana i Evrope.

“Pitam međunarodnu zajednicu, šta bi bilo da je Vučić rekao da je moguće ujedinjenje Srbije i Republike Srpske ako ne uđemo u EU? Siguran sam da bi se svi oglasili i optužili Srbiju da ugrožava mir“, naveo je Dačić.

“Pitam zato EU, SAD, Veliku Britaniju i ostale, dokle će da ćute kada neko ugrožava Srbiju? Ili je ćutanje znak odobravanja?“, navodi Dačić.

Da podsetimo, upitan o ujedinjenju Albanije i Kosova, Rama je za briselski "Politiko" rekao da to nije njegova želja, ali da jeste moguća alternativa za zatvorena vrata EU.

Stefanović: Opasna i neodgovorna izjava Edija Rame

Beograd -- Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović rekao je da je izjava albanskog premijera Edija Rame o ujedinjenju Albanije i Kosova opasna.

Foto: Tanjug

Đurić o Rami: Nepristojno je merkati tuđu teritoriju

Beograd -- Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić smatra da niko ne bi trebalo da se igra pokušavajući da oživi fašističku ideju velike Albanije.

 

image001.png
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages