Јавна медијска установа Радио-телевизија Војводине
1 minute
ПРИШТИНА -
Грађани Косова ће од наредне године користити само позивни број +383, јер ће два позивна броја која су тренутно у функцији на Косову престати са радом јуна 2018. године, преноси портал Кос сев.
"Наредне недеље инспектори Регулаторног ауторитета за електронске и поштанске комуникације (АРКЕП) на терену ће проверавати рад српског мобилног оператера МТС. Д.О.О", изјавио је за Косовапрес с директор тог регулатора, Крешник Гаши.
Илустрација morguefile.com
"Контролом овог оператера сазнаћемо да ли се придржава ограничења из споразума у Бриселу," додао је Гаши.
Бриселским споразумом договорено је функционисање привременог оператера МТС. Д.О.О на Косову, а Косово је добило позивни број +383, подсећа тај портал.