Amerika glavni uzrok nastanka Islamske države

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Oct 25, 2015, 9:20:21 AM10/25/15
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com

vesti-online.com

Amerika glavni uzrok nastanka Islamske države

Reuters/M.A.EG.

 

Reuters/M.A.EG.

 

Ponekad kaže i nešto istinito

 

Snage koalicije na čelu sa SAD i Velikom Britanijom u proleće 2003. godine ušli su u Irak u okviru operacije „Iračka sloboda“, sa ciljem obaranja režima Sadama Huseina, koga je Vašington optužio za povezanost sa terorističkim organizacijama i posedovanje hemijskog oružja za masovno uništenje (što je kasnije bilo negirano).

Tokom razgovora voditelj CNN-a je pitao Blera šta on misli da li "ljudi, gledajući na jačanje pozicija Islamske države, vide ulazak u Irak kao glavni uzrok toga“.

- Mislim da u tome ima deo istine. Naravno, ne može se reći da oni koji su oborili Sadama 2003. godine snose odgovornost za situaciju 2015. godine, rekao je Bler.

Bler se izvinio i za greške koje su se dešavale tokom operacije. - Izvinjavam se za neke greške u planiranju i naravno, našu grešku u razumevanju onoga što se desilo nakon obaranja režima. Međutim, teško mi je izviniti se za obaranje Sadama, dodao je Bler.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages