Дијаспора у ћорсокаку

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Jun 25, 2017, 10:39:14 AM6/25/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

politika.rs

Политика Online - Дијаспора у ћорсокаку

Миодраг Крецуљ

1-2 minutes


Као богатог ујака из Америке о којем не водимо бригу нити га позивамо на породичне светковине, дијаспоре се сетимо кад зашкрипи и кад се нема куд. Свеједно да ли је реч о зајму за „Препород Србије”, мајским поплавама или нечем трећем, дијаспора је ту да подржи и помогне, упркос прећутном прихватању често понижавајућег односа на штету сопствених интереса.

Превелика упућеност на државу и упадљиве емоције окосница су њене немоћи да се у постојећој констелацији избори за право да у границама реалног партнерски утиче на сопствену судбину.

Још је Адорно приметио: „Исти узроци дају исте последице” – чинити увек исто, а очекивати да се догоди нешто друго дефиниција је лудости, а управо све се деценијама врти у истом кругу лажних обећања и изневерених очекивања.

Члан Форума српске дијаспоре, Минхен

ЦЕО ТЕКСТ САМО У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages