Mihajlović: Srbija od 2000. izgubila skoro milion ljudi

0 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Nov 2, 2015, 9:00:57 AM11/2/15
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com

blic.rs

Mihajlović: Srbija od 2000. izgubila skoro milion ljudi

 

Srbija je u prethodnih 15 godina izgubila skoro milion ljudi odlivom u inostranstvo i lošom populacionom politikom, izjavila je danas potpredsednica vlade Zorana Mihajlović i poručila da je našoj zemlji potrebno mnogo bolje upravljanje ljudskim resursima.

 

Mihajlović: Srbija od 2000. izgubila skoro milion ljudi

- Iz Srbije je od 2000. otišlo oko 300.000 ljudi, a godišnje smo u tom periodu gubili i oko 30.000 ljudi zbog malog priraštaja, tako da kada sve to saberemo vidimo da smo izgubili gotovo milion ljudi u poslednjih 15 godina - rekla je Mihajlović na otvaranju konferencije ''HR Srbija 2015 - ljudski resursi u digitalnom dobu'', u hotelu Kraun plaza.


Ona je naglasila i da je trenutna nezaposlenost mladih 43 odsto od ukupnog broja nezaposlenih u Srbiji.


Mihajlović je poručila da je upavljanje intelektualnim i ljudskim resursima mnogo važnije od upravljanje bilo kojom drugom vrstom resursa, kao i da potrebno promeniti populacionu politiku i obrazovni sistem.


- Sa druge strane, Srbija se budi u poslednjih godinu dana, imamo ekonomsku situaciju koja nam daje mogućnosti da razmišljamo na potpuno drugačiji način i da upravo sve te ljude zadržimo u našoj zemlji - rekla je Mihajlović.


Ona je poručila i da "ne pristaje na to da prosečni vode kompanije, opštine i državu".

 

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages