SAD napuštaju Unesko

3 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Oct 12, 2017, 9:47:37 AM10/12/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpski_r...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

rs.n1info.com

SAD napuštaju Unesko | N1 Srbija

N1 Beograd

1-2 minutes


Vašington je odlučio da napusti Unesko (UNESCO) zbog rezolucija te organizacije koje američka administracija smatra antiizraelskim, izjavili su neimenovani američki zvaničnici agenciji AP.

Američki zvaničnici koji su insistirali na anonimnosti su izjavili da je doneta odluka o izlasku SAD iz članstva u toj organizaciji u trenutku kada je u toku procedura izbora novog direktora Unesko.

Vašington je prekinuo da plaća doprinose u budžet te agencije UN posle odluke da se u članstvo primi Palestina 2011. godine, ali je Stejt department zadržao kancelariju u sedištu Uneska u Parizu kako bi održao svoj uticaj u toj organizaciji, navodi agencija.

Trampova administracija pripremala se za povlačenje iz Uneska mesecima, a odluka se očekivala do kraja godine, prema oceni zvaničnika Sjedinjenih Država.

Nekoliko diplomata koji su ovog leta trebalo da budu postavljeni u toj misiji, rekli su da su da im je rečeno da su njihove pozicije "na čekanju" i savetovani su da traže druge poslove.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages