Зорана Михајловић: 5. октобар један од најзначајнијих датума у историји Србије и симбол изневерених нада

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Oct 5, 2017, 10:27:47 AM10/5/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpski_r...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

nspm.rs

Зорана Михајловић: 5. октобар један од најзначајнијих датума у историји Србије и симбол изневерених нада, била сам на протесту испред Скупштине

2-3 minutes


четвртак, 05. октобар 2017.

четвртак, 05. октобар 2017.

 Потпредседница Владе Србије Зорана Михајловић изјавила је да је 5. октобар један од најзначајнијих датума у историји Србије, али и да га грађани памте као симбол изневерених нада и изданих очекивања.

Министарка је за Данас рекла да је 5. октобар забележен и као дан када су грађани раскрстили с режимом Слободана Милошевића који је, како је оценила, толико уназадио Србију да се последице осећају и данас.

"И сама сам тог дана, као и стотине хиљада других грађана, била на протесту испред Скупштине Србије. Али, немам ни дилему да ће грађани Србије памтити 5. октобар и као симбол изневерених нада, изданих очекивања и улудо протраћене позитивне енергије за променама која је тада постојала", рекла је висока функционерка владајуће Српске напредне странке.

Михајловић је рекла да се тај дан може памтити по неуспешним и пљачкашким приватизацијама, вртоглавом успону тајкуна, потпуном девастирању инфраструктуре и изгубљеним годинама у међусобним сукобима партија Демократске опозиције Србије око поделе плена.

(Бета)

 

Google +0  0  0 Blogger0


Република Српска: Стање и перспективе

 

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages