| Saopštenja | Kim | komentara: 0 | pregleda: 52
2 minutes
08.07.2017 | 14:14
Kancelarija za Kosovo i Metohiju ocenila je sinoć sramnom presudu radnicima JP "Nacionalni park Šar planina".
Kako se navodi u saopštenju Knacelarije presuda je još jedan dokaz "zulumćarskog odnosa privremenih institucija samouprave na Kosovu i Metohiji prema srpskom narodu".
"Jasno je da za cilj ima zastrašivanje građana pokrajine lojalnih Republici Srbiji. U ne tako davnoj prošlosti oni koji su na Kosovu i Metohiji iskazivali lojalnost svojoj domovini Srbiji bili su ubijani, a danas bivaju maltretirani pred takozvanim pravosudnim institucijama koje im izriču ponižavajuće i besmislene kazne", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da Srbi na Kosovu i Metohiji ne pristaju na "strahovladu i nasilničko gaženje njihovog dostojanstva".
"Ukoliko albanska politička elita na Kosovu i Metohiji želi da Srbi budu konstruktivan politički činilac, sa ovakvom praksom se smesta mora prestati. Osnovni sud u Uroševcu je održao pokaznu vežbu kako pravosuđe u jednom društvu koje pretenduje da se nazove demokratskim ne sme i ne može da funkcioniše", zaključuje se u saopštenju.