Vraćen nalog na Instagramu kampanji "Ne članstvu Kosova u Unesku“"
RTS, Radio televizija Srbije, Radio Television of Serbia
"Nakon zvaničnog pisma koje smo uputili Instagramu da nam pojasne zbog čega su ugasili naš nalog, jutros smo dobili zvanično izvinjenje i obaveštenje administracije ove kompanije da nam je nalog ponovo vraćen", piše u saopštenju.
Iz Kancelarije upućuju na link https://instagram.com/nokosovoinunesco/ i napominju da im je veoma drago zbog toga i da se nadaju da će ta diplomatska pobeda, izvojevana na mala vrata, uvesti u onu još veću i bitniju koja će se odvijati na Generalnoj konferenciji Uneska u ponedeljak, a kojom će biti zaustavljen prijem Kosova u tu organizaciju.
"Ostalo nam je još dva dana da damo sve od sebe u ovoj kampanji, a sada, kad nam je vraćen Instagram nalog, postavićemo i druge slike koje posedujemo", poručuju iz Kancelarije.
Studenti pozivaju tviteraše i ostale da pomognu i da se još jače priključe kampanji "Ne članstvu Kosova u Unesku“".
"Do glasanja na Generalnoj konferenciji naša kancelarija će raditi i voditi ovu kampanju bez prekida", poručili su.
Profil na Instagramu je bio ugaššen uz objaššnjenje da su postavljali slike uznemirujućeg sadržžaja.