Аница Телесковић
1-2 minutes
Током 29 година постојања „Гемакса” у хуманитарне сврхе дао сам више од 1,8 милиона евра, а данас смо цела моја породица и ја завршили као подстанари. Овим речима Ђорђо Антељ, оснивач и власник „Гемакса”, који је банкротирао, у разговору за „Политику” каже да је личном имовином гарантовао за кредите код банака и да су због тога он, супруга, син и његова породица већ исељени из станова.
– Банка тренутно исељава породицу моје ћерке на улицу. Фирма је била понос српског грађевинарства, изградили смо врло значајне објекте у Србији. Јесте на наше пословање утицала и криза која је погодила грађевинску индустрију, али након монтираног процеса о стечајној мафији из 2007. године, где сам ја пет месеци провео у затвору, више нико с нама није хтео да ради. Процес је трајао шест година, инвеститори су се разбежали – каже Антељ који је, у међувремену, одлуком Апелационог суда правоснажно ослобођен.
ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ