Јована Рабреновић
Код нас постоји својеврстан апсурд да грађани имају имовину, а да њоме не могу да располажу, што је, на пример, случај с акцијама „Телекома Србија”, које су бесплатно добили још 2012. године. Пошто је берза једино место где може легално да се тргује, а власнички папири овог националног телекомуникационог оператера још нису, како се то стручно каже, изнети на тржиште капитала, берзанске трговине овим папирима званично нема. Али зато има ван берзе.
Куповину и продају заменио је уговор о поклону, што је заправо фиктивни правни посао, јер није реч о даривању које не подразумева накнаду, већ о класичној купопродаји с новчаном накнадом.
ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ