Запад није извукао поуку из НАТО агресије на СРЈ

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 24, 2017, 10:59:44 AM3/24/17
to neu...@yahoogroups.com, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

in4s.net

Русија: Запад није извукао поуку из НАТО агресије на СРЈ

Спутњик

Русија сматра да од момента бомбардовања Југославије 1999. године међународна заједница није извукла никакве поуке, изјавио је стални представник Русије при ОЕБС-у Александар Лукашевич.

Лукашевич је то рекао на заседању ОЕБС-а поводом годишњице бомбардовања СР Југославије.

„Нажалост, до данас никакв поуке нису извучене након бомбардовања Југославије. И даље се примењује пракса двоструких стандарда, као и једностраног тумачења норми међународног права. Настављају се покушаји мешања у унутрашња питања суверених држава како би се наметнула самовоља по цену урушавања државних система уз отворену примену силе“, рекао је он.

Лукашевич је напоменуо и да Москва позива све своје партнере да се запитају о симболичном датуму који представља 24. март 1999. године.

„Неопходно је вратити се на пут изградње поузданог система европске безбедности на основу принципа недељивости, равноправности и поштовања интереса“, закључио је руски дипломата.

 

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages