Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14 годинa не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу одговор смо чекали 7 година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили смо Општину Нови Пазар Управном суду у Београду који је пресудио у нашу корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница, Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник Владе Александар Вучић, а Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више од петнаест година. Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије, Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.
Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ и од културне и научне елите, изгледа и од самог Господа Бога. У Србији влада безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком прилико без зазора истичете.
Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан Немања никлада ногом није крочио у Београд за својих је 87 година. Једини Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим знањем. Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих, гладних и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали. Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада невиђено властољубље и самољубље, престаните да гледате само свој лик у огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа. Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински систем у Рашкој области. И престаните да спомињите у јавним наступима турски окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају. Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет.
Ово Вам говорим не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају диносауру-се.
Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате древни Драгутинов српски Београд, подижете монумент Стефану Немањи на погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове, ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим лажима, јер обичан свет Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не заваравајте се бучним лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас.
Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.
Председниче Владе Србије господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од Владе Србије захетевају:
- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде Општине,
- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.
- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског израза 'санџак', чиме исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину Ра-шку, сада Рашку област.
У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити с дужним поштовањем Вас поздрављамо.
4. 2. 2016. др Добросав Никодиновић,
председник Удружења Рас Нови Пазар
улица Омладинска 44
063 640 746
Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14 годинa не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу одговор смо чекали 7 година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили смо Општину Нови Пазар Управном суду у Београду који је пресудио у нашу корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница, Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник Владе Александар Вучић, а Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више од петнаест година. Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије, Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.
Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ и од културне и научне елите, изгледа и од самог Господа Бога. У Србији влада безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком прилико без зазора истичете.
Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан Немања никлада ногом није крочио у Београд за својих је 87 година. Једини Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим знањем. Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих, гладних и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали. Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада невиђено властољубље и самољубље, престаните да гледате само свој лик у огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа. Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински систем у Рашкој области. И престаните да спомињите у јавним наступима турски окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају. Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет.
Ово Вам говорим не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају диносауру-се.
Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате древни Драгутинов српски Београд, подижете монумент Стефану Немањи на погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове, ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим лажима, јер обичан свет Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не заваравајте се бучним лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас.
Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.
Председниче Владе Србије господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од Владе Србије захетевају:
- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде Општине,
- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.
- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског израза 'санџак', чиме исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину Ра-шку, сада Рашку област.
У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити с дужним поштовањем Вас поздрављамо.
4. 2. 2016. др Добросав Никодиновић,
председник Удружења Рас Нови Пазар
улица Омладинска 44
063 640 746