Писмо председнику Владе Србије Александру Вучићу

2 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 4, 2016, 9:04:19 AM3/4/16
to Kosovoj...@yahoogroups.com, Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

СПОМЕНИК СТЕФАНУ НЕМАЊИ У НОВОМ ПАЗАРУ

Председниче Владе Србије господине Александру Вучићу,

Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14  годинa не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу   одговор смо чекали 7 година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили смо Општину Нови Пазар  Управном суду у Београду који је пресудио у нашу корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница, Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник Владе Александар Вучић, а  Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више од петнаест година.  Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије, Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.

Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ и од културне и научне елите, изгледа  и од самог Господа Бога. У Србији влада безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком прилико без зазора истичете.

Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан Немања никлада ногом није крочио у Београд за  својих је 87 година. Једини Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим знањем.  Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих, гладних  и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали. Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада невиђено властољубље и самољубље, престаните да  гледате само свој лик у огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да  би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа. Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински систем у Рашкој области.  И престаните да спомињите у јавним наступима турски окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају. Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет.

Ово Вам говорим  не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају диносауру-се.

Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да  правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате древни Драгутинов српски Београд,  подижете монумент Стефану Немањи на погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове, ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим  лажима, јер обичан свет Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не заваравајте се  бучним  лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас.

Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.

Председниче Владе Србије  господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од Владе Србије захетевају:

- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде Општине,

- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.

- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског израза 'санџак', чиме  исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину Ра-шку, сада Рашку област.

У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити  с дужним поштовањем Вас поздрављамо.

 

4. 2. 2016.                                                                                 др Добросав Никодиновић,

председник Удружења Рас Нови Пазар

                                                                                              улица Омладинска 44

                                                                                        063 640 746

                                                                                               dnikod...@yahoo.de

СПОМЕНИК СТЕФАНУ НЕМАЊИ У НОВОМ ПАЗАРУ

Председниче Владе Србије господине Александру Вучићу,

Удружење Рас из Новог Пазара је 2002. године урадило бисту Великог жупана Стефана Немање за споменик у Новом Пазару. Бисту је урадио вајар Коља Ми-луновић. Општинска власт Новог Пазара, односно Расим Љајић, већ 14  годинa не дозвољава да српски народ постави споменик Стефану Немањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2, испред зграде општине Нови Пазар. Подносили смо више захтева за дозволу, на последњи захтев за дозволу   одговор смо чекали 7 година и одбили су нас образложењем да биста омета пешачку комуникацију. Тужили смо Општину Нови Пазар  Управном суду у Београду који је пресудио у нашу корист, али 2 године чекамо да Општина поступи по пресуди Управног суда. Иза свега стоји Ра-сим Љајић. Нажалост ни Ви председниче Владе Србије нисте одговорили на нашу мо-лбу да интервенишете да се Споменик постави, као ни претходни председници Влада Србије, ни председници Републике Србије Коштуница, Тадић и Николић. А Нови Па-зар није у Албанији већ у Србији чији је председник Владе Александар Вучић, а  Ра-сим Љајић њен министар и подпредседник Владе више од петнаест година.  Ви хоћете да Србија уђе у Европску унију, а део Србије, Рашка област, је још под османском влашћу и даље се исламизира континуирано још од 14. века, а њен председник Владе је поданик сулатана Расима Љајића.

Шта да кажемо на то? Било шта и било како, све што кажемо није ни довољно ни претерано, ништа не може да опере образ српској Влади јер је ниско пала и дрхти од османског историјског страха. У Рашкој области Србија није суверена, Срби се осе-ћају као права турска раја без ичије заштите, напуштени и од Владе и од СПЦ и од културне и научне елите, изгледа  и од самог Господа Бога. У Србији влада безакоње, самовоља и страх од силе којекаквих владиних чиновника. Стидео бих се да сам на Вашем положају председника Владе Србије, а Ви се поносите и то сваком прилико без зазора истичете.

Ви подижете монументални споменик Великом жупану Стефану Немањи у Беог-раду уместо да тај Споменик подижете у Немањином Расу, његовој престоници. Сте-фан Немања никлада ногом није крочио у Београд за  својих је 87 година. Једини Не-мањић који је у 13. веку живео у Београду је краљ Драгутин, чукунунук Немањин. Подигните споменик у Београду краљу Драгутину и прекините правно насиље над Србима Рашке области, ослободите је од османске власти, поставите споменик Сте-фану Немањи у Новом Пазару који је друго име за потурчени Рас и био је престоница Српске државе која се звала Рашка. Ви нити знате историју српскога народа нити по-штујете претке српскога народа а хвалите се блиставим знањем.  Уствари показујете да сте само жедни славе, чак отимате од убогих, гладних  и онемоћлих пензионера да градите Скадар на Бојани да би фасцинирали сами себе. Србија је у општем хаосу и расулу, а један од протагониста тог хаоса и расула сте Ви са својим дисхармоничним, хаотичним владањем. Окрените се око себе и видите како народ стење под вишедеце-нијском бедом коју сте Ви увећали. Али Ви за тако нешто нисте способни, Ви видите само себе. Србијом влада невиђено властољубље и самољубље, престаните да  гледате само свој лик у огледалу и тражити да вам оно потврди вашу умишљену величанс-твеност. А не знате ни ко је Стефан Немања, подижете му споменик пред својом кан-целаријом да  би се дивили самом себи а не највећем сину српске историје и српског народа. Чак славите Дан државности Србије који то није, бришете хљаду година ис-торије српског народа са Немњином Рашком велеучени залутали сине Србије и не ви-дите да Вам османизам вршља по Србији и само што није завео чифчијски рајински систем у Рашкој области.  И престаните да спомињите у јавним наступима турски окупаторски израз ,,санџак'' за свету Немањину Рашку. Рашка област се реислами-зира пред очима милиона Срба који не занју шта виде оно што гледају. Да није манастира Ђурђевих Ступова, Сопоћани и древне Петрове Цркве ни једна намерник не би рекао да је Немањиној Рашкој већ османској Турској. А и Ви вајни предсениче Владе Србије не видите рајински живот обесправљених Срба у Србији од бљеска сопственог властољубља који Вас заслепљује 24 сата свакодневно. Своју немоћ и неуспешност владања правдате туђим грешкама. Па зар Ви нисте ту да те грешке от-клоните а не да се правдате туђим неделима и то невиђеним баналним начинима. Ва-ше понашање је скандалозно, ваше владање је запрепашћујуће, ви сте у хаосу, оста-ћете упамћени као најмалигнији председник Владе Србије, који можди Србију својим незанањем, страсним властољубљем и превеликим сопственим страхом. Сами себе лажете да вешто пливате измећу Истока и Запада а у ствари гурате Србију у колони-јалну зависност и потирете њен суверенитет.

Ово Вам говорим  не да Вас увредим, недај боже, већ да Вам кажем да Вас Ваше огледало лаже, искривљено је, ствара гротескне одразе који подражавају диносауру-се.

Погледајте Србију са земље, прво нахраните гладни народ мегаломане, а не да  правите Скадар на Бојани Јерининим мајсторима, арапским тарабама закљањате древни Драгутинов српски Београд,  подижете монумент Стефану Немањи на погре-шном месту, а бацате његову Бисту коју су 'османлије' 14 година утамничили у по-друму, срљате у Европу да јој гладни српски народ пере судове, ни контејнерски ко-нзументи више немају шта да нађу ни у контејнерима. Зар је могуће да сте толико об-невидели жалосни мој господине, зар Вам је опијум власт властољубивим халуцина-цијама толико искривила слику стварности у којој народ под бедом стење, а Ви гус-лате ли гуслате јуначке песме о самом себи. Освестите се, у Србији постоје и живе и други људи осим свеписутног и свуда присутног Александра Вучића, престаните да верујете у сопственим  лажима, јер обичан свет Србије одавно верује својим здравим очима а не заблуделом Вучићу. Не заваравајте се  бучним  лавежом Ваших паса из Ва-шег дворишта да би зарадили коску. Сутра, кад Вас снађе суноврат лајаће истом жес-тином и на Вас.

Моја намера, маколико изгледала цинична и не свиђа Вам се, је најдобронамер-нија, без лажи. лековита је, отвара очи заблуделим и престрашеним. Одиграј коло до краја бабо, платила си.

Председниче Владе Србије  господине Александре Вучићу Срби Рашке обалсти од Владе Србије захетевају:

- да прекине чтрнаестогодишњу срамоту Србије и постави Споменик Стефану Не-мањи у Новом Пазару у улици Стевана Немање број 2 великом простору испред зграде Општине,

- да прекине правно насиље и чиновничку самовољу над Србима Рашке облати и врати им изгубљену равноправност са осталим грађанима Србије.

- да у званичним и јавним наступима забрани Вашим службеницма употребу тур-ског израза 'санџак', чиме  исламизују свест грађана Србије, за свету Немањину Ра-шку, сада Рашку област.

У нади да ћете наше захетеве са задовољством испунити  с дужним поштовањем Вас поздрављамо.

 

4. 2. 2016.                                                                                 др Добросав Никодиновић,

председник Удружења Рас Нови Пазар

                                                                                              улица Омладинска 44

                                                                                        063 640 746

                                                                                               dnikod...@yahoo.de

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages