РТ Војводине
петак, 24. март 2017.
НОВИ САД - Какве је последице НАТО бомбардовање Југославије 1999. године оставило када је здравље грађана у питању? Према истраживањима Института Батут, од 1997. до 2007. број умрлих од малигних болести је повећан за 20,3 одсто.

Године 1997. је умрло 16 973, а 2007. 20 417.
Поражавајућу статистику потврђује др Даница Грујичић, начелница Центра за неуроонкологију клинике за неурохирургију Клиничког центра Србије податком да је у Србији 2 и по пута више оболелих од малигних болести од светског просека.
Она додаје да је степен хемијског загађења у Новом Саду, Крагујевцу, Бору и Панчеву био толики да су поменути градови према њеним речима после бомбардовања били небезбедни за живот.
О овој теми за РТВ је говорио и др Тихомир Дуганџија са Института за онкологију Војводине.
(РТВ)