RAŠKOVIĆ IVIĆ: TASOVAC DA PODNESE OSTAVKU

0 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Nov 5, 2015, 10:17:13 AM11/5/15
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com

RAŠKOVIĆ IVIĆ: TASOVAC DA PODNESE OSTAVKU

Izvor: Dnevnik, 11/05/2015; Strana: 3

 

Demokratska stranka Srbije kritikovala je odluku Vlade Srbije da ugasi nacionalnu novinsku agenciju Tanjug, za koju kaže da uživa veliki ugled u zemlji i svetu. U saopštenju dostavljenom medijima, predsednica Sanda Rašković Ivić ističe da je francuska medijska scena nezamisliva bez Frans presa, britanska bez Rojtersa, ruska bez TASS-a. Po njenim rečima, prestankom rada Tanjuga smanjiće se mogućnost obaveštavanja srpske javnosti o događajima u zemlji i svetu iz objektivnog, srpskog izvora. Takođe, kaže ona, svetska javnost će biti obaveštavana o događajima u Srbiji pretežno putem stranih agencija, čiji su pristrasnost i neprofesionalizam mnogo puta dokazani. Sanda Rašković Ivić smatra da nestanak Tanjuga može biti na korist samo onima koji imaju za cilj da daljim gušenjem medijskih sloboda „izvrše totalnu tabloidizaciju države, ovladaju izvorima informacija i spreče razvoj kritičke svesti srpskog društva”, a to su, po njoj, vlast u Beogradu, te briselska i vašingtonska administracija. Ona je pozvala ministra kulture i informisanja Ivana Tasovca da se usprotivi gašenju Tanjuga ili da podnese ostavku.

 

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages