Djilas u Vašingtonu sa američkim zvaničnicima o situaciji u Srbiji

3 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 27, 2019, 6:37:43 AM3/27/19
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

 


Jedan od osnivača Saveza za Srbiju (SzS) Dragan Djilas i sekretar Saveza Ljuban Panić tokom dvodnevne posete Vašingtonu imali su niz sastanaka sa američkim zvaničnicima sa kojima su razgovarali o protestima, nedostatku dijaloga vlasti i opozicije i nemogućnosti održavanja slobodnih i fer izbora, saopštio je danas SzS.Na sastancima sa glavnim direktorom Nacionalnog saveta za bezbednost za Evropu i Rusiju Džonom Eratom, direktorom za evropske poslove Vilijamom Berklijem, kao i sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara Metjuom Palmerom i predstavnicima Senata i Kongresa, Djilas je ukazao na ugroženost demokratskih procesa u Srbiji.On je naveo da o tome svedoči i činjenica da je Srbija izgubila status slobodne države, što je navedeno u godišnjem izveštaju Fridom hausa.Djilas je američkim zvaničnicima preneo stav opozicije da pod trenutnim izbornim uslovima, na izborima neće učestvovati.


View article...

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages