Драгољуб Петровић: Дуда, Дворци и јадници

3 views
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Mar 12, 2017, 10:04:44 AM3/12/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

nspm.rs

Данас: Драгољуб Петровић: Дуда, Дворци и јадници

Данас

недеља, 12. март 2017.

http://www.nspm.rs/images/stories/001-15MAJA/draza_petrovic.jpgДушан Дуда Ивковић, који је на митингу Саше Јанковића рекао да је 'ово најгора власт од свих', у политику је ушао кад му је одбијен захтев за легализацију незаконито саграђене куће од 1.785,8 квадрата ...

... базена од 271,8 квадрата и два голубарника од чак 182,6 квадрата... - написао је Информер, лист од кога је тиражнији једино тоалет папир, али то не значи да је тоалет папир бољи од Информера.

Само је тиражнији из чисто практичних разлога.

Овом информацијом Информер је показао да је Дуда Ивковић био у праву - ово јесте најгора власт од свих - јер која би власт преко свог приватног потрчка пријатне спољашњости оптужила једног Дуду Ивковића да "пљује Србију због дворца од 1.786 квадрата" (како је гласио наслов).

У новинарству и животу је битно само да не испаднеш јадан, такорећи јадник, али ето, има неких примерака међу нама који испадају толико јадни да чак Ј узму и као средње слово.

Мада је логика компликована ствар за тупсоне опште праксе, логично би било запитати се - а зар није логичније да је Дуда Ивковић, на пример, подржао Вучића, јер би преко њега ваљда успео да легализује тај свој дворац у елитном Малом Мокром  Лугу, тамо негде ка још елитнијем Медаковићу.

Логика оног типа са средњим словом Ј јесте типична за појам привржености у схватању просечног присталице СНС. Напредњаци сматрају да је политика лукративна наука - мораш нешто да добијеш да би некога подржавао.

Неко добије сендвич, неко посао, неко функцију, а неко таблоид од ког је тиражнији једино тоалет папир, али то не значи да је тоалет папир бољи...

А сви остали који не подржавају кад-тад добију свога бога. макар били и Дуда Ивковић.

(Данас)

 

image001.jpg
image002.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages