Skot: Novi Pazar nije na kraju sveta

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Apr 11, 2017, 10:53:55 PM4/11/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

blic.rs

Skot: Novi Pazar nije na kraju sveta

Foto: Đorđe Kojadinović / RAS Srbija

Beta | 11. 04. 2017 - 20:24h

Ambasador Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Srbiji Kajl Skot izjavio je danas u Novom Pazaru da taj grad "nije na kraju sveta" i da je bitno da se razvija kao i ostali gradovi u Srbiji.

 

Kajl Skot

- Zainteresovani smo za ovaj kraj Srbije i ne smatramo da je on na kraju sveta. Mi mislimo da je on integralni deo ove zemlje i da je veom bitno da se razvijaju i Novi Pazar i Sandžak. Mi ćemo nastaviti da pomažemo ovdašnje preduzetnike, pre svega u oblasti marketinga i plasmana njihovih proizvoda na inostrana tržišta - rekao je Skot posle sastanka sa čelnicima Novog Pazara.

On je dodao da su novopazarska tekstilna inudstrija i proizvodnja džinsa poznati širom sveta, ali da se još više mogu unaprediti i povećati njihov izvoz.

Gradonačelnik Novog Pazara Nihat Biševac rekao je da je Skota upoznao sa trenutnom političkom i ekonomskom situacijom u ovom gradu.

- Razgovarali smo i o mogućnostima američke pomoći ovdašnjim privrednicima, jer nam je zajednički cilj da im pružimo konkretnu ekonomsku i stručnu pomoć - izjavio je Biševac.

Ambasador SAD danas je prisustvovao i otvaranju mrežne brane na Raški, prve takve vrste u Srbiji, koja služi za odbranu ove reke od ambalažnog otpada.

Skot: Novi Pazar nije na kraju sveta

http://www.blic.rs/bl7ygqx

 

 

Envoyé de mon iPad=

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages