Фајгељ пуштен да се брани са слободе
БЕОГРАД – Бивши директор Културног центра Новог Сада Андреј Фајгељ пуштен је данас да се брани са слободе након саслушања у Вишем тужилаштву у Београду, рекао је Танјугу Фајгељов бранилац Марко Пекић. Адвокат је додао да се кривичном пријавом његов брањеник терети за кривично дело позивање на рушење уставног поретка.
Андреј Фајгељ (Фото: Јутјуб)
Он је међутим изразио наду да ће тужилац ускоро одустати од кривичног гоњења Фајгеља. Припадници СБПОК-а ухапсили су јуче Фајгеља, професора на Филолошко – уметничком факултету у Крагујевцу, због, како су пренели медији, снимка на Јутјубу.
На том снимку он се лично обраћа „грађанима Србије”, поводом дочека шефа НАТО Јенса Столтенберга у Београду.
Прочитајте још:
НА МЕТИ ЗБОГ ПИСАЊА НА ФЕЈСБУКУ: Фајгељ одбио сарадњу с полицијом
ПОДРЖАВАЈУ ПОЗИВ НА УСТАНАК?! Заказан протест због хапшења Фајгеља
ЗБОГ ОБЈАВЕ НА „ЈУТЈУБУ“: Ухапшен Андреј Фајгељ под оптужбом за рушење уставног поретка!
Извор: Танјуг