SAD testirale atomsku bombu bez nuklearnog punjenja

1 view
Skip to first unread message

ANTIC.org-SNN

unread,
Apr 14, 2017, 6:01:05 PM4/14/17
to Posto...@yahoogroups.com, serbia...@yahoogroups.com, si...@googlegroups.com, sor...@yahoogroups.com, srbija_med...@yahoogroups.com, SrpskaInfor...@yahoogroups.com, SRPSKI...@yahoogroups.com, srpsk...@yahoogroups.com

b92.net

SAD testirale atomsku bombu bez nuklearnog punjenja - B92.net

Vašington -- Samo dan nakon što su SAD na Avganistan bacile najveću konvencionalnu bombu objavljeno je i da je nedavno u Nevadi uspešno testirana atomska bomba B61-12.

Izvor: Tanjug petak, 14.04.2017. | 21:55

To je bomba bez nuklearnog punjenja, prenose američki mediji.

Bomba je bačena da bi se demonstrirao kapacitet aviona F-16 da koristi to oružje i da bi se testirale njene komponente koje nisu nuklearne, saopštili su zvaničnici američkog vazduhoplovstva, objavila je agencija UPI.

"Gravitaciona bomba B61-12 obezbeđuje aktuelni kapacitet za američke strateške nuklearne snage koje koriste bombardere kao i tipove aviona sa dualnim kapacitetom kao podršku NATO-u", rekao je jedan od zvaničnika američkog vazduhoplovstva Pol Vog.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=14&nav_category=78&nav_id=1250548

 

 

Envoyé de mon iPad

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages