Vašington -- Samo dan nakon što su SAD na Avganistan bacile najveću konvencionalnu bombu objavljeno je i da je nedavno u Nevadi uspešno testirana atomska bomba B61-12.
Izvor: Tanjug petak, 14.04.2017. | 21:55
To je bomba bez nuklearnog punjenja, prenose američki mediji.
Bomba je bačena da bi se demonstrirao kapacitet aviona F-16 da koristi to oružje i da bi se testirale njene komponente koje nisu nuklearne, saopštili su zvaničnici američkog vazduhoplovstva, objavila je agencija UPI.
"Gravitaciona bomba B61-12 obezbeđuje aktuelni kapacitet za američke strateške nuklearne snage koje koriste bombardere kao i tipove aviona sa dualnim kapacitetom kao podršku NATO-u", rekao je jedan od zvaničnika američkog vazduhoplovstva Pol Vog.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=14&nav_category=78&nav_id=1250548
Envoyé de mon iPad