Бета
1 minute
понедељак, 31. јул 2017.
Ако желе истинско помирење Срба и Хрвата, ЕУ и САД морају да ставе до знања Загребу да престане да слави “Олују”.
То је рекао председник Савеза Срба из региона Миодраг Линта.
Линта је у саопштењу оценио да ће Хрватска и ове године обележити годишњицу "Олује" на исти начин као и претходних година, као и да "ни ове године неће показати спремност да призна српске жртве и да коначно почне да кажњава налогодавце и починиоце бројних злочина над Србима".
"Загреб треба да престане да слави 'Олују' која је била удружени злочиначки подухват, да престане да се клања убијеним усташким злочинцима у Блајбургу и да почне кажњавати оне који су починили злочине над Србима. У супротном, Хрватска ће са својом екстремно националистичком и проусташком политиком стално изазивати напетости и тензије и региону", навео је Линта.
(Бета)