Dneska som narazil na toto, mozno to aj niekomu dalsiemu pomoze, su tam nazvy aj vratane historickych, neni to sice uplne up to date ale predsa. A dole je aj prehladny list co sa do coho vlieva.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520Rk%3DmUvo6dScd1Az6NpdXAXXduJnYUya9gF5eG_iQJOv%3Dg%40mail.gmail.com.
nazvy su zo zakona povinne uvadzat spravne ak robite mapove dielo
ale to osm nieje, to az freemap :P teda ako sa na to kto pozre,
kazdopadne tieto data su zadarmo a mozete si s nimi robit co
chcete a teda ich dat aj do OSM ,to ze su v knihe znamena akurat
tak to, ze nieje na 100% iste ze su spravne, mali by byt ale boh
vie.... zatial niekto pokuty za nedodrzanie nedostal, a kedze sme
na slovensku co nieje pokutovane je dovolene ....
https://www.geoportal.sk/sk/udaje/udaje-zbgis/geograficke-nazvoslovie/
t.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/b2d63a70-052b-4a4b-bf18-fa4f9be4e9e6n%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/80087531-24ca-4c70-b7d1-61b8e1ab71abn%40googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/1c2c8b24-91bf-fdc4-cfdb-8f4654e5f144%40kayle.sk.
nechce sa mi hadat.este do predvcera boli v OSM zle nazvane potoky v okoli.takze asi tak k tvojemu "sme ich pouzivali".nabuduce si zdroje informacii necham pre seba, asi, ked vidim tie mega supporting reakcie :-)))
nechce sa mi hadat.
este do predvcera boli v OSM zle nazvane potoky v okoli.takze asi tak k tvojemu "sme ich pouzivali".nabuduce si zdroje informacii necham pre seba, asi, ked vidim tie mega supporting reakcie :-)))
On 5 Jan 2021, at 10:56, kayle <fre> wrote:Štandardizované názvy sú predsa tu: