--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520Rnb21-EX-8svF9QasES163D1o29oQX_G6WJ3kfSMJRvAA%40mail.gmail.com.
Výšku pre budovu by bolo super mať. Rôzne špecializované výstupy (napr. mapy do leteckých simulátorov) to určite ocenia.
1. je možnosť mať dáta z inspire ako vrstvu rovnako ako je teraz kataster dostupný cez wms_endpoint:https://kataster.skgeodesy.sk/eskn/services/NR/kn_wms_orto/MapServer/WmsServerak áno tak jednoduchý návod ako pridať túto vrstvu
2. namiesto polofunkčného kapor plugin, vytvoril by niekto podobný plugin na budovy z ispire?
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520Rmuu7Rj5%3DO561PXV5MGArdGTLKHUeLZuvAO1dc7rp-OpA%40mail.gmail.com.
Pozrel som svoje okolie, na 95% ten subor obsahuje rozne budy a pristresky, ktore vacsinou v katastri ani nie su. Len sem-tam je chybajuci dom (novostavba) ktory by sa hodil pre buduce pridanie adresy. Osobne sa skor zameriam na doplnanie a opravy adries, a zo suboru podoplnam len domy.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RkEnUnFg8bTEKaDM_rEu178QRY-A0R1hKWOXMCFfdPy8Q%40mail.gmail.com.
Ahoj Martin,ak môžem poprosiť, tak Levice a okolie. Ďakujem. braňo
Znie to skvele, ale na mojom Macu mi to otvaralo asi hodinu, tak som to stopol. Ak by bol k dispozicii napriklad okres ZV alebo okolie ZV, tak by som sa na to pozrel.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520Rn2dX3Pbk4RY1ZwpHYrmqxW6-M2mX6cwHhby5B8R7-98A%40mail.gmail.com.
U nas mame Tracer, ktery z obkreslovani/aktualizace geometrie dela
jeden klik. Nevim jak moc slozite by to bylo udelat neco podobne pro
vase vektorova data, ale pokud by to davalo smysl, Marian by mel byt
schopny pomoci. Jak bohuzel zase tak do detailu nevim, jak to funguje:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:JOSM/Plugins/Tracer
Spisem moj postup:- z QGISu si sukromne exportnem GeoJSON pre vacsiu oblast zaujmu- otvorim v JOSM a pridam tagy building a source- oznacim tam budovy v nejakej oblasti, povedzme dediny, chatovej osady a pod.- skopirujem, zmazem a vlozim do novej vrstvy (na rovnaku poziciu)- pridam si do pozadia vrstvu Ortofotomozaika SR a podla nej skontrolujem ci su nove budovy OK a pripadne ich doladim- pridam si na pozadia vrstvu Freemap Outdoor a pomocou tejto vrstvy vyhladam prekryvajuce sa budovym, dotiahnem ich do vrstvy (len budovy - Overpassom) a opravim (za pomoci Ortofotomozaika SR). Kto sa chce viac babrat, moze takto vyhladat a prilepit aj velmi blizke budovy ak na ofmozaike ich vidi spolu.- uploadnem do OSM a pokracujem dalsou dedinouOverpass na dotahovanie budov je trivialny: [out:xml][timeout:600][bbox:{{bbox}}]; (way[building](area:3600014296););(._;>;);out meta;Ak ma niekto zaujem o nejaky region, nech da vediet, rad mu vyrezem data.
Z Inspire datasetu som vyextrahoval chýbajuce budovy v OSM a pripravil osm súbor na postupné spracovanie: https://drive.google.com/file/d/1Sh-7xEnmGQJmXAdGN52cCNPMRxUayEi-/view?usp=sharing
obehnem okolie PN a podopĺňam
Vedeli by ste mi prosím poradiť, či som to tu dobre upravil? https://www.openstreetmap.org/changeset/101817516
Vedeli by ste mi prosím poradiť, či som to tu dobre upravil? https://www.openstreetmap.org/changeset/101817516Chcel by som Vám s tým pomôcť, ale ešte nie som taký skúsený, tak som radšej začal len s malou plochou.Tipy triky a rady do JOSM privítam :) Už som si našiel, že na prenos medzi vrstvami treba "Merge selection" a potom som to zvalidoval, upravil kde sa to prekrývalo, a upravil podľa Ortofotomozaiky SR.
Je to takto okej? :) https://www.openstreetmap.org/changeset/101909478
Super. Pozerám, že v danej mape je dvakrát názov “Gemerská Hôrka” pre železničnú zastávku a aj stanicu. Je to v poriadku?
Peter Márton
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520R%3DNf3x0TT6CzXAipJZq1pxjzaRrVGTa3MG%3DTNzgbQivfg%40mail.gmail.com.
OK. Tak ja som to opravil.
Treba vybaviť súhlas od ŽSR? Dajte mi vzor a ja to vybavím. Mám veľa spolužiakov, ktorí pracujú na GR ŽSR. Hádam im to nebude robiť problém, dať povolenie na info o dopravných bodoch v sieti ŽSR.
Peter
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/72f03199-e761-4f79-bd81-10d6ed1a46f2n%40googlegroups.com.
Super. Pozerám, že v danej mape je dvakrát názov “Gemerská Hôrka” pre železničnú zastávku a aj stanicu. Je to v poriadku?
Aj by som to opravil, ale určite by ma Aceman444 zase zje.......l, že nič neviem a robím tu "hromadné" opravy a že nemám súhlas ŽSR...... atď.
OK. Tak ja som to opravil.
Treba vybaviť súhlas od ŽSR? Dajte mi vzor a ja to vybavím. Mám veľa spolužiakov, ktorí pracujú na GR ŽSR. Hádam im to nebude robiť problém, dať povolenie na info o dopravných bodoch v sieti ŽSR.