--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520Rk8WuJscKb9%2BAj3shmo5jc%3DhXOonfeuz3FoegGBSymnAg%40mail.gmail.com.
ja by som sa hlasil na tie kopce to viem dokoncit zajtra.v podstate som vlastne takto aj zacal nie ?a mam aspon tu rozdielovu prvu skupinu identifikovanu .
Otázne je, čo s existujúcimi place=locality s source=kapor2, ktoré som kedysi dávno spáchal, no nie sú kompletné
On Wed, Jan 6, 2021 at 9:59 PM Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:Otázne je, čo s existujúcimi place=locality s source=kapor2, ktoré som kedysi dávno spáchal, no nie sú kompletnéJa by som ich osobne ponechal v OSM, lebo predpokladam, ze aj novsie data neboli zbierane od nuly, ale boli zalozene na tych povodnych, ktore boli "vylepsene". Preto je velka sanca, ze vacsina dat zostala rovnakych a treba spracovat len rozdiely. V OSM sa kapor2 localities postupne upravovali (preklepy, preznacenie na hamlet, atd), preto by som nerad o tieto zmeny prisiel.
Bolo by mozne pripravit OSM subor pre nejaku malu oblast (ktora uz ma v OSM kapor2 localities), aby som si mohol vizualne porovnat, ako moc sa data lisia?
Pozrel som jaskyne tu v okolí čo poznám a z cca 10 3 sedeli (verejne známe) 2 boli mimo o <100m a zvyšné boli mimo o viac ako 100m a mnohé tam ani nie su.Cesta v moje oblasti bola len jedna a neviem posúdiť.Kaplnky vyzerajú byť relatívne presne ale všetky z mojej oblasti sú pomenované aj v OSMPrameňov je málo a buď neviem posúdiť alebo v OSM je
A les je veľmi ťažko posúdi mnohé z názvou nepoznám a ťažko posúdiť či daný bod dore reprezentuje oblasť. Zopár čo poznám som našiel, ale by som ich umiestnil možno trochu inak (Zacharove lúky umiestniť na lúky a nie do ústia doliny).
PS: Dá sa upravovať štýl reprezencácie v JOSM? Napr zobrazovať tag NAME písmom XXpt farbou červenou?
Prišlo by mi najlepšie keby najprv mapery vo svojej lokalite ručne prešli čo vedia zakresliť s tých dát (asi výjma lesov lebo toho je fakt veľa na ručnú analýzu) a potom sa importlo to čo ostane stagom fixme=position.
Otázne je ako to technicky spraviť aby si vedel čo bolo skontrolované a čo nepridané lebo sa to už v mape nachádza na správnom mieste.
On Thu, Jan 7, 2021 at 1:06 PM Tomas Vanco <tva...@gmail.com> wrote:Prišlo by mi najlepšie keby najprv mapery vo svojej lokalite ručne prešli čo vedia zakresliť s tých dát (asi výjma lesov lebo toho je fakt veľa na ručnú analýzu) a potom sa importlo to čo ostane stagom fixme=position.vzhladom na pocet mapperov a ich angazovanost v takychto organizovanych cinnostiach sa podla mna pokryje len par percent
Otázne je ako to technicky spraviť aby si vedel čo bolo skontrolované a čo nepridané lebo sa to už v mape nachádza na správnom mieste.ak je tam fixme tak skontrolovane nebolo
On Thu, Jan 7, 2021 at 1:06 PM Tomas Vanco <tva...@gmail.com> wrote:Prišlo by mi najlepšie keby najprv mapery vo svojej lokalite ručne prešli čo vedia zakresliť s tých dát (asi výjma lesov lebo toho je fakt veľa na ručnú analýzu) a potom sa importlo to čo ostane stagom fixme=position.vzhladom na pocet mapperov a ich angazovanost v takychto organizovanych cinnostiach sa podla mna pokryje len par percentTo čo si posielal bola len nejaká vzorka? lebo tu na západe okrem tých lesov tam toho tuším moc nebolo. možno som zle pozeral.
Otázne je ako to technicky spraviť aby si vedel čo bolo skontrolované a čo nepridané lebo sa to už v mape nachádza na správnom mieste.ak je tam fixme tak skontrolovane neboloMyslel som že ak je napr. jaskyňa v tomto zdroji v mape na správnom mieste ale o 300-500m inde tak ju nebudem kopírovať, prípadne viem kde presne je jaskyňu nebudem vkladať s tagom fixme.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520R%3D1dbouMCJ-9v3dThaX2MLjep6a2a%3DvRS%2BBKZxxDPCexQ%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAP%3De9OmhpbDRHAuLa_deLBuOL4Ofc-33PBjMyDzXYRJh007vjA%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RnAvkwSPaaAFeUtjA4ydX_X%2BWzcZi51ue0io1f48HrjUg%40mail.gmail.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN0zzPZ%2BJoW7Kw4o%2BiKOkByS_Js_zfXUj3w1U_RsP9mMCA%40mail.gmail.com.
tie "by som ho dal” spravis alebo mam ja alebo cakame este na niekoho ?
zapacoval som, co a ako je jasne z changesetov, niektore ozaj nejdem riesit teraz.stav v exceli, z Vysokymi Tatrami si pockam na micromaping sediel sedielok, zadnych prednych strednych az na DMR, zatial to necham tak, potom budee fixovat aj nazvoslovie
On 9 Jan 2021, at 12:48, Andrej Shadura <and...@shadura.me> wrote:
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/ad8712fa-2eca-44ec-96f3-543abe65f28e%40www.fastmail.com.
<IMG_20201205_140626373_HDR.jpg>
nerozumiem otazke. k panosinej bola diskusia dlhe kratke a. na bode co je vrch som to zmenil na dlhe a s kratkym som nechal ako alt_name kedze jedno je v zbgus a druhe je na ceduli v terene. okrem vrchiv som okolite kokacie z rovnakym nazvom neriesil
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/74b86383-4e0b-4c6b-87d6-594ceb6b2b34%40www.fastmail.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN07x8CAaJm_rv-3BHNOD118zS%3Dc9aGPaP-vNGZEbk5tPQ%40mail.gmail.com.
On 12 Jan 2021, at 18:20, Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:
Ako som uz pisal, tie preklepy su rozne - zamenene pismena, vynechane pismena, chtbajusa diakritika, slovo v nareci, vymenene slova a pod. Preto urcit "podobny nazov" bude cista magia s neistou presnostou.Tie p[osuny boli bezne aj pri importe z kapor2 - ked som odtial stiahol nazvy po par mesiacoch, tak v nektorych oblastiach boli "prerobene" - posunute, upravene, dopnene, nieco odmazane. Preto su to take "velmi spipnave" data bez urcenia triedy (ci je to les, pole, vrch, potok, JRD a pod.) a preto som polozil otazku ci ich radsej nezmazat (ak neboli modifikovane). Vsetky ostatne pokusy budu silno nedokonale.Ale spomenul som aj ze niektore nazvy nie su zjavne v standardizovanych nazvoch a tych by mozno bolo skoda. Napr casto nejake doliny som videl len v kapor2 ("XXX dolina").
On Tue, Jan 12, 2021 at 6:05 PM Tibor Jamečný <tibor....@freemap.sk> wrote:
Pozrel som sa na place=locality, a zalezi od konkretneho miesta na mape, co je "lepsie":1) su miesta, kde povodne nemame ziadne lokality, pravdepodobne v tej dobe este neboli dostupne, ale sa len nenaimportovali (kedze to bolo robene rucne)2) naopak su aj miesta, kde je v OSM viac lokalit (=len napisy na mape nizsie) ako v tych nazdielanych suboroch (oznacene JOSM objekty):
<image.png>3) na niektorych miestach maju su nazvy lokalit rovnake ako vrcholy kopcov, tie by sme nemuseli importovat:
<image.png>4) tiez su miesta, kde su nazvy lokalit len (nahodne) poposuvane:
<image.png>Ak sa rozhodneme importovat tieto lokality, bolo by vhodne najprv odfiltrovat tie, ktore maju vo svojom okoli (<400 alebo 500 metrov) rovnaky alebo podobny nazov (napr. rozdiel v jednom pismene?) uz v OSM pridany.T.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN07x8CAaJm_rv-3BHNOD118zS%3Dc9aGPaP-vNGZEbk5tPQ%40mail.gmail.com.
----Ing. Martin ŽdilaOZ Freemap Slovakia
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RmN98rrfzAX83DPJ5kFwF_pvDqcasJXVUeoCMQS4aV-vA%40mail.gmail.com.
imho: nematal by som, bola by to skoda
ked niekto uvidi stareho kapra nech ho potom ad-hoc zmeni zmaze
On Tue, Jan 12, 2021 at 7:28 PM A.In.The.K A.In.The.K <a.in....@gmail.com> wrote:imho: nematal by som, bola by to skodadovod?takze len pridame dalsie nazvy, tentoraz standardizovane, a nechame taky gulasik ktory uz nikto neupcace? :)
On Tue, Jan 12, 2021 at 8:37 PM Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:On Tue, Jan 12, 2021 at 7:28 PM A.In.The.K A.In.The.K <a.in....@gmail.com> wrote:imho: nematal by som, bola by to skodadovod?takze len pridame dalsie nazvy, tentoraz standardizovane, a nechame taky gulasik ktory uz nikto neupcace? :)Ako som uz pisal, na vela miestach mame lokality, ktore v tychto novych suboroch nie su. Taktiez par lokalit sa uz upravovalo (minimalne na hamlet).
Neviem, ake narocne je vytiahnut znova lokality z kapora, aby sme ziskali povodne data, t.j. bez priemerovania (co veru nebol najlepsi napad).
Potom by bolo mozne zobrat ako zaklad tieto nove subory, k tomu pridat povodne data (ktore nie su obsiahnute v novych suboroch na +/- rovnakej pozicii), a naslednym porovnanim s OSM datami vygenerovat changeset(y), ktorym by sa pridali iba nove nazvy a pripadne upravili pozicie existujucich lokalit.
Kapor plugin je poslednu dobu rozbity, ale mozem skusit ak si ochotny to potom integrovat spolu so stadnardizovanymi nazvami.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RnhdJeYHqZJ7XjFeOJtTd7jpwnSiOy9Sp7dU_5urB%2BW3Q%40mail.gmail.com.
On Tue, Jan 12, 2021 at 8:54 PM Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:
Kapor plugin je poslednu dobu rozbity, ale mozem skusit ak si ochotny to potom integrovat spolu so stadnardizovanymi nazvami.horko tazko som ho skompiloval a este horko-tazsie spustil. problem je ze casto hodi ten error:
takze musim vkuse klikat OK a tie oblasti asi nebudu v DB. workaround by bol spustit to viackrat a odmazat duplicity, len ci sa mi to chce...
Ak su k tomu zdrojaky, tak to staci prekompilovat bez vyhadzovania tej zbytocnej uzivatelskej hlasky a nech ju to napcha len do logu a oznami iba raz na konci...
On Tue, Jan 12, 2021 at 11:01 PM Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:On Tue, Jan 12, 2021 at 8:54 PM Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:Kapor plugin je poslednu dobu rozbity, ale mozem skusit ak si ochotny to potom integrovat spolu so stadnardizovanymi nazvami.horko tazko som ho skompiloval a este horko-tazsie spustil. problem je ze casto hodi ten error:takze musim vkuse klikat OK a tie oblasti asi nebudu v DB. workaround by bol spustit to viackrat a odmazat duplicity, len ci sa mi to chce...Nemusis sa s tym trapit, uplne mi postaci informacia, ako sa mam k tomu dostat ja. Kedysi si posielal workaround s nastavovanim velkych rozmerov okna pre kapor plugin, takze sa exportovala velka oblast naraz (je to sice pracne, ale co som horsi ako nejaky Ind? :-) ). Alebo uz mas aj lepsi sposob, ako cez plugin vytiahnut data?
Nemusis sa s tym trapit, uplne mi postaci informacia, ako sa mam k tomu dostat ja. Kedysi si posielal workaround s nastavovanim velkych rozmerov okna pre kapor plugin, takze sa exportovala velka oblast naraz (je to sice pracne, ale co som horsi ako nejaky Ind? :-) ). Alebo uz mas aj lepsi sposob, ako cez plugin vytiahnut data?Ja to uz mam rozbehane. Ale je tam ten isty problem, ktopry trapi aj pouzivatelov kapor2 josm pluginu.Zdrojaky mame dlhodobo na https://github.com/FreemapSlovakia/freemapKaPor/tree/master/alldownloadSkompilujes:javac -cp /home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/mgjava.zip:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/jts:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/geotools.jar *.javaSpustis:java -Dfile.encoding=windows-1250 -Dsun.java2d.uiScale=1 -cp src:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/mgjava.zip:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/jts:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/geotools.jar:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/postgresql-42.2.18.jar:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/commons-lang3-3.11.jar:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/ejml-core-0.40.jar:/home/martin/fm/freemapKaPor/userlibs/ejml-ddense-0.40.jar sk.freemap.MainChybajuce subory jar si zozenies na internete.Predtym si este popustas sql skripty z projektu.
On Wed, Jan 13, 2021 at 7:51 AM Tibor Jamečný <tibor....@gmail.com> wrote:On Tue, Jan 12, 2021 at 11:01 PM Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:On Tue, Jan 12, 2021 at 8:54 PM Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:Kapor plugin je poslednu dobu rozbity, ale mozem skusit ak si ochotny to potom integrovat spolu so stadnardizovanymi nazvami.horko tazko som ho skompiloval a este horko-tazsie spustil. problem je ze casto hodi ten error:takze musim vkuse klikat OK a tie oblasti asi nebudu v DB. workaround by bol spustit to viackrat a odmazat duplicity, len ci sa mi to chce...Nemusis sa s tym trapit, uplne mi postaci informacia, ako sa mam k tomu dostat ja. Kedysi si posielal workaround s nastavovanim velkych rozmerov okna pre kapor plugin, takze sa exportovala velka oblast naraz (je to sice pracne, ale co som horsi ako nejaky Ind? :-) ). Alebo uz mas aj lepsi sposob, ako cez plugin vytiahnut data?Ja to uz mam rozbehane. Ale je tam ten isty problem, ktopry trapi aj pouzivatelov kapor2 josm pluginu.