Robim reviziu nazvov kopcov v okoli a kedze som nasiel niekolko nezrovnalosti,z mojimi znalostami aj z "neoficialnymi aj oficialnymi zdrojmi" mienim ich poopravovatOtazka1: ake source:name odporucate uvadzat ak som pouzil na opravu OSM dat (konretne atributu name) nazov z https://www.geoportal.sk/sk/udaje/udaje-zbgis/geograficke-nazvoslovie/,
Otazka2:Please je toto pouzivanie niekde jasne (tabulkovo) na wiki, inde zhrnute ? nech sa nabuduce zase nepytam ? Alebo niekto iny ?Statistika src:name za Slovenske kopce (downloadnute z OSM):ogrinfo osm_natural_peak_slovakia.gpkg -dialect sqlite -sql 'select "source:name",count(*) from osm_natural_peak_slovakia where name is not null group by "source:name"' | grep "=" | cut -d"=" -f2 | trim | paste - -null 4704GPS 1Jan Filanda, Nevolne 2ZBGIS 166kapor2 2local knowledge 1skgeodesy.sk 3671skgeodesy.sk, Survey, GPS 1skgeodesy.sk, survey, GPS 3skgeodesy.sk;kapor2 2wikipedia 1
Otazka3: kedze ste sa do mna pustili v inych diskusiach ze nemozem uvadzat zdroje kde nemam explicitne povolenie, aj ked je to moja knowledge, je wikipedia, mtbiker, www.slanske.webzdarma.cz ok ?tiez ma zaujima ako niekto zistil name z GPS.
Otazka 3: Ak ide o zauzivany lokalny nazov, asi ho prehodim z name do alt_nametak ?
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RmMf5WVxL2494AVBs-GOT%3DivLPbRxZw5nk1xSUyv1W3wQ%40mail.gmail.com.
uz len oprava zdroja na skgeodesy.sk
Opravy názvov vrchov podla štandardizovaneho názvoslovia UGKK
Opravy názvov vrchov podla štandardizovaneho názvoslovia UGKK
Opravy názvov vrchov podla štandardizovaneho názvoslovia UGKK
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKLA7S2rAg7eAnh_H4UfQscdsUUmS1LPg1EDK52%3Da5n5ggZzjQ%40mail.gmail.com.
Ahoj A-cko,stoji za zvazenie, ci v noci by nebolo lepsie spat v posteli ako zanasat chyby do OSM :)Priklad:- v CS 97010366 si pridal tag "source:ele", hoci tag "ele" si nemenil a ten je v OSM uz zopar rokov- v CS 97010954 si odmazal "source:name", ktory si sam pridal v predchadzajucom CS a aj si predtym menil tag "name", cize "source:name" zjavne malo zostat- v CS 97010265 si pridal tag "source:name", v CS 97011025 si zmenil jeho hodnotu, ale nepochopitelne si ho premenoval na "src:name" a taky tag neexistuje:
<image.png>- v CS 97010724 si pridal tag "src:name", pritom tam uz existuje "source:name"
<image.png>Predpokladam, ze si sa raz uklepol so "src:name" a tvoj JOSM ho teraz ponuka, lebo ho uz "pozna". Preto si treba davat pozor na zmeny a pred nahratim do OSM si skontrolovat, co vlastne nahravas. Validator je pekna vec, ale zjavne nezachyti vsetko :(T.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN0fyFoHLZ7O%2BJw7-ULhrPOPAtjwNL47X62%2BMOEpkCtOew%40mail.gmail.com.
Otazka3: kedze ste sa do mna pustili v inych diskusiach ze nemozem uvadzat zdroje kde nemam explicitne povolenie, aj ked je to moja knowledge, je wikipedia, mtbiker, www.slanske.webzdarma.cz ok ?
tiez ma zaujima ako niekto zistil name z GPS.
tiez ma zaujima ako niekto zistil name z GPS.Asi rovnako ako z Bing a podobnych (t.j. nijako). Ludia (hlavne zaciatocnici) to odflakavaju a nepisu ziadny zdroj (a iD ci JOSM doplni automaticky len imagery_used=Bing), takze potom je to tazko skontrolovatelne a hodnovernovernost dat je nizka. Obcas to niektoremu napisem do komentara, niektori reaguju a niektori nie a niekedy potom dostanem vyhrazku od DWG :)
prve ju bug. dik. searchnem a fixnem si to asi som mal src: na viac miestach. ano historia josm.druhe: source:elesice tam ele bolo ale nebol zdroj a kedze som objekt menil a overoval, dal som ho tam. nemyslim ze je to chyba, a uz vobec nie tragicka
On Sat, Jan 9, 2021 at 9:05 PM Aceman444 wrote:tiez ma zaujima ako niekto zistil name z GPS.Asi rovnako ako z Bing a podobnych (t.j. nijako). Ludia (hlavne zaciatocnici) to odflakavaju a nepisu ziadny zdroj (a iD ci JOSM doplni automaticky len imagery_used=Bing), takze potom je to tazko skontrolovatelne a hodnovernovernost dat je nizka. Obcas to niektoremu napisem do komentara, niektori reaguju a niektori nie a niekedy potom dostanem vyhrazku od DWG :)Hm? Co ti DWG pise? Ze nemas buzerovat zaciatocnikov? ;-)
Ale je pravda ze, niektore tvoje commenty mozu citlivejsiu povahu aj odradit ;-).