Asi je to jasne, ale pre istotu: tieto data nie su urcene na upload. Je to len ukazka na posudenie, ci si myslite,
ze by takto nejak mohol poloautomaticky import vyzerat. A snad objavite veci, ktore mi unikli.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RkiyzV9ixnjuKn%3DeNGOMxWeCoqySvDG-LjOLMr4yUjAzw%40mail.gmail.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/bb267233-2017-469b-9b85-e762e23f7e2bn%40googlegroups.com.
Ahojte,ak adresa nemá pridelenú ulicu je dobré nechať addr:street a pridať addr:streetnumber=0?
Napríklad ref:minvskaddress=10586884addr:housenumber nemá byť súpisné/orientačné? Príklad ref:minvskaddress=30934794
Mohlo by sa aj zjednotiť PSČ. Podľa https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:addr som novým adresám pridával PSČ bez medzier. Poštovní směrovací číslo PSČ - tvar nnnnn - pět číslic bez mezery.
On Wed, 13 Jan 2021, at 11:42, ircd...@inmail.sk wrote:Ahojte,ak adresa nemá pridelenú ulicu je dobré nechať addr:street a pridať addr:streetnumber=0?Určite nie. addr:streetnumber=0 znamená, že má to číslo 0.
Napríklad ref:minvskaddress=10586884addr:housenumber nemá byť súpisné/orientačné? Príklad ref:minvskaddress=30934794Povedal by som, že aspoň pri bytovkách je lepšie na vchodoch v addr:housenumber mať len orientačné, ale na budovách len súpisné.
Mohlo by sa aj zjednotiť PSČ. Podľa https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:addr som novým adresám pridával PSČ bez medzier. Poštovní směrovací číslo PSČ - tvar nnnnn - pět číslic bez mezery.Oficiálne v PSČ medzera byť má.
--Cheers,Andrej
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/4e953e30-609a-424f-b733-1934f1cb4d46%40www.fastmail.com.
Oficiálne v PSČ medzera byť má.
Napríklad ref:minvskaddress=10586884
addr:housenumber nemá byť súpisné/orientačné? Príklad ref:minvskaddress=30934794
Povedal by som, že aspoň pri bytovkách je lepšie na vchodoch v addr:housenumber mať len orientačné, ale na budovách len súpisné.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/67b05298-d686-44e2-ac10-ec116f6217ccn%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/691f0d9a-b7b2-4e8d-8ee0-c8ab1f562bban%40googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/6148387b-85c1-4409-8685-275187a485e3n%40googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/6508be2e-9617-4965-9496-0efe7f7962f4n%40googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/aece2747-075d-4cf2-825e-1b84915b9846n%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN0%2Bh5yh_%3DwgRt7W6D_zt%3D4ch_Yb2vF40QZ1YpyCsb5CRg%40mail.gmail.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN399QTKS0%2Beh4mwMH5QMiRt4phNkJoWmZ57toE7FqUjHw%40mail.gmail.com.
Z našej strany sme postupovali podľa predložených dokladov
9/2020
pripomienka je na mieste, len to je najdlhšie....lebo musíme zmenu názvu ulice schváliť vo VZN....tá ulica by sa naozaj nemala volať Hlavná cesta....a ešte otázka...ten dom č. 498 skontrolujeme a dáme vedieť, vy pracujete pre aký portál ?
8/2020
Adresné body sú vpísané z dokumentácie zamerania adresného bodu, obidva od Ing. Zdenka Hlaváčka. Po kliknutí na stĺpec Zemepisná šírka alebo Zemepisná dĺžka zobrazí polohu adresného bodu v mapách- sa nenachádzajú v obci Mlynky, ale niekde v obci Držkovce, ani nie v našom okrese. Zatiaľ naša obec nemá prístup na register adries. Ako mám postupovať, keď si občania za vyhotovenie adresného bodu zaplatili a adresný bod je nanič, nenachádza sa ani v našej obci, ba ani v našom okrese? Mám reklamovať adresné body u pána Hlaváčka?
8/2020
Vaša správa bola preposlaná p.geodetovi, Ing.M.Zemenovi na opravu.
8/2020
Dobrý deň, po kontrole sme prišli na to, že my mame iné číslo adresného bodu ako je zapísané. Chcela by som sa opýtať ako sa to dá opraviť vzhľadom k tomu, že my nemáme prístup do registra adries.
typ | úplný neskrátený názov | prípustný skrátený názov | patrí do mestskej časti |
ulica | Do Rovní | Trnové |
typ | úplný neskrátený názov | prípustný skrátený názov | patrí do mestskej časti |
ulica | Ulica Boženy Němcovej | B. Němcovej | Závodie |
ulica | Ulica Boženy Slančíkovej Timravy | B. S. Timravy | Vlčince |
ulica | Ulica Jána Miloslava Geromettu | J. M. Geromettu | Staré Mesto |
Ahoj Jose,zopár ďalších otázok:1) prečo je v zozname ulica "Burianova medzierka" v sekcii "Ulice chýbajúce v OSM"? V OSM existuje: https://www.openstreetmap.org/way/30437076
Ak tag alt_name z nejakého dôvodu nie je vhodný pre takýto alias, môžeš navrhnúť iný tag (napr. loc_name?).T.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN3Rw%2BmtmaPc54cTrvx3QpW7%2Be_gAkGNBwpFPnPa_9X-BA%40mail.gmail.com.
Ahoj Jose,
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/169fd41b-faab-4b01-8488-8d794ab6cd0dn%40googlegroups.com.
Dodko k Burianovej medzierke.Podľa počtu chodcov to určite bude trunk a možno i motorway! Taká krásna hrubá a výrazná čiara. Nech i vidia, že vieme tagovať pre renderer...
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN0BL3MQEtrEw1yg4F4feAVTQnuJwd4ELtpPEonmmjN%2BSw%40mail.gmail.com.
Nakolko sa domnievam, ze v tomto pripade nejde o vlastne meno, tak mam za to, ze "Na rovni" je spravne. Ale mozno sa jedna o podobny pripad ako v Topolcanoch a v takom pripade to specialne pre Zilinu upravim.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN1BUDa%2BeatvtoANUTkrhv-44b8Xncecbv9oZcb3AJ%3DErw%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAOGszj3soh5K9fKA7pvXOzhMXm5rUHXGzWPFis23SCFWUvbL0Q%40mail.gmail.com.
zopár ďalších otázok:1) prečo je v zozname ulica "Burianova medzierka" v sekcii "Ulice chýbajúce v OSM"? V OSM existuje: https://www.openstreetmap.org/way/30437076way[highway~"(residential|primary|secondary|tertiary|unclassified)"
Popritom som pridal dalsie kontroly a doplnujuce informacie, opravil problem s obcami, ktorych hranice tvoria multipolygon (https://www.openstreetmap.org/relation/1859537#map=12/49.2311/18.7279), zvysil vykon + znizil pamatovu narocnost a presunul skript na samostatny server. Zopar miest a obci najdete na http://minvskaddress.b3das.com/ Ak by ste chceli vidiet tu vasu, ozvite sa.
Neviem sa dočkať finálnej verzie! :)
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/cf35d6b2-9232-4a44-a088-34756a6f34b5n%40googlegroups.com.
Adresy, ktoré majú rovnaké súpisné a orientačné číslo v oboch datasetoch, ale obsahujú iný názov ulice.
A. Gwerkovej (osm), M. Curie Sklodowskej (minv) w61741378Zdá sa to byť v poriadku aj v RA aj v OSM.Ulica M. Curie Sklodowskej má orientačné čísla 1-41
Ulica A. Gwerkovej má orientačné čísla 1-33
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/6b4f9fc4-cd48-4627-8370-d758309147b2n%40googlegroups.com.
vsetky predchadzajuce exporty obci a miest boli pregenerovane a najdete ich na znamej adrese: http://minvskaddress.b3das.com/data/
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKvbCN0t-%2B1P5HOvtzE41v7VPX%2BqNkdaB%3DgJkdfg_ofy6WQ%3DmQ%40mail.gmail.com.