Sziasztok!
Próbálom ezt a képet beilleszteni, remélem látható lesz. Szóval csak annyi, hogy ilyet én még nem láttam, de még csak nem is gondoltam soha :))
Gábor


--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/296555f84b3b4933bb8455180d6ba8cb%40e8e.eu.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/004189d7-03ca-417a-ad88-7747d9c85100%40cavalier.hu.
--
----- Eredeti üzenet -----Feladó: Bánhidi István <banhidi...@gmail.com>Válasz: <elektr...@googlegroups.com>Címzett: <elektr...@googlegroups.com>Elküldve: 2026. 06. 25. 11:14:37Tárgy: Re: [elektro-lista] NYÁK terv
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/9a410dae-88e3-4ca4-aec0-a29955e2b023%40gmail.com.
Ez ugy nez ki, mintha ledobott volna egy marek alkatreszt az asztalra, utana meg megtervezte volna olyanra. Ez valami Spektrumos cucc, valoszinuleg poen, hogy igy nez ki.
Udv, Szabolcs
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/9a410dae-88e3-4ca4-aec0-a29955e2b023%40gmail.com.
ha jol latom a
feliratot spectrum i2c interface, kicsit bohem.. a szogletes
muszaki agyamnak nem tetszik de a muvesz agyam nem
tiltakozik.... de majd jol megbeszelik.. ez a jo a
skizo-ban :)
amugy jo hogy elokerult, nem tudom, miert ilyen bonyolult egy
i2c ? egy par portlabbal meg szoktam oldani.. mondjuk
leginkabb eepromot hasznaltam rajta..
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/9b2da1fb-1064-4d0b-bbc2-e70cbe6dce3a%40gmail.com.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/c7d96ff9-b704-4258-826b-9bb4871a9071%40gmail.com.
-------- Eredeti levél --------Feladó: Erdos Zoltan <erd...@gmail.com>Dátum: 2026 június 25 13:09:29Tárgy: Re: [elektro-lista] NYÁK terv i2cCímzett: elektr...@googlegroups.com
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/c7d96ff9-b704-4258-826b-9bb4871a9071%40gmail.com.
81, 82 ben parhuzamosan epitettem egy z80-as homelabot, es egy sajat nano gepet z80-nal.
es volt egy
spectrumom
igazabol a spectrumon eleg egyszeru uj portot cimdekodolni, mert
az io elkulonul a memoriatol es egy dual 2/4 demux (egyetlen
ttl tok) illetve egy 7400 nand eleg egy uj cim dekodolashoz.. a
portnak kell egy 273 v 373 in es out iranyba ez eddig 4 ic, meg
az esetleges tranzisztoros illesztes.. anno sok ilyet
csinaltam... jatszottunk, tanultunk..
a sajat motyokban volt 9346 es 25xx eepromok is, siman a par
drot egy portra kikotve... mukodott...
ezert szemre ez a panel szamomra egy alkatresz temeto..
ja es nalam a slave eszkoz tolja a pollingot, rugdossa a wd
aramkort es mellekesen dolgozik.. ha a wd elszabadul akkor
meg ujra eletre pofozza...
ha bonyibb, ugyis soros port van, az az ic meg tud irq-t
generalni..
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/c7d96ff9-b704-4258-826b-9bb4871a9071%40gmail.com.
-- Pipi