talalos kerdes

63 views
Skip to first unread message

Gömör Géza

unread,
Jun 9, 2026, 9:40:09 AMJun 9
to Új elektro
Hello Mindenkinek!

Melyik az az állatcsoport, amelyiknek van:
- nyomása
- ellenállása
- fázisszöge
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
bar - om - fi

Géza

Szrnka György

unread,
Jun 9, 2026, 9:55:27 AMJun 9
to elektr...@googlegroups.com
Géza, Géza, te mókamester!

- Hogy hívnak kislány, hová utazol és mi van a kosaradban?
- Esztergomba...



bocs!
--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.
A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/087c9442-6076-4cdc-819e-bdec42dd0202%40gmail.com.

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 9, 2026, 2:24:58 PMJun 9
to elektr...@googlegroups.com
- Hová mész, fiacskám?
- Laposelemér'.
- Nem a nevedet kérdeztem!

Xorn

unread,
Jun 9, 2026, 2:32:37 PMJun 9
to elektr...@googlegroups.com
- Mi az, amivel játszól, kisfiam?
- Nagyító!
Durr egy nagy pofon.
- Nem azt kérdeztem, kitől kaptad!

Best regards,
Andy

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

Zoltán Hermesz

unread,
Jun 10, 2026, 4:34:47 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
Hogy hívnak fiam?
Görbe Barna
Ez egy létező név. Haver srácot így hívják. Mire gondoltak a szülei?

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.


--
VÉDD ISMERŐSEID E-MAIL CÍMÉT!
 
Amennyiben továbbküldesz egy emailt,
előtte töröld ki a levélben szereplő többi címet,
hogy ne keringjenek az interneten a spamküldők örömére.
 
Köszönet érte.

Xorn

unread,
Jun 10, 2026, 5:03:35 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
Egy ismerősöm középiskolai tanár (volt, míg IT-s nem lett).

Az ő tanítványai voltak:

Karácsonyi Ajándék
és
Nyári Napsugár

Best regards,
Andy

Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.

Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

Nemeth Szabolcs

unread,
Jun 10, 2026, 5:50:30 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com

A mi szomszedunk meg a Szoke Barna volt. A Telex Melegh Noemi Napsugar.

Udv,
Szabolcs
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.

Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

Nemeth Szabolcs

unread,
Jun 10, 2026, 5:54:44 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com

Fekete Róbert

unread,
Jun 10, 2026, 6:01:07 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
bár nem találós kérdés, vicc
a kérdés :
Nem értem miért nem jönnek oda hozzám a cicák?
Pedig én mondom nekik hogy CIC CIC

előadás módja pedig az, hogy szépen normál akár kicsit halkabban mondod
a odáig hogy, a cic cic -et pedig kiabálva :D

kedvenc viccem :) mondjuk szívbajosnak ne adjátok elő :D

R.

2026. 06. 10. 10:34 keltezéssel, Zoltán Hermesz írta:
> Hogy hívnak fiam?
> Görbe Barna
> Ez egy létező név. Haver srácot így hívják. Mire gondoltak a szülei?
>
> Gömör Géza <webko...@gmail.com <mailto:webko...@gmail.com>> ezt írta
> lista+un...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista%2Bunsu...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/087c9442-6076-4cdc-819e-
> bdec42dd0202%40gmail.com <https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/087c9442-6076-4cdc-819e-bdec42dd0202%40gmail.com>.
>
>
>
> --
> VÉDD ISMERŐSEID E-MAIL CÍMÉT!
>
> Amennyiben továbbküldesz egy emailt,
> előtte töröld ki a levélben szereplő többi címet,
> hogy ne keringjenek az interneten a spamküldők örömére.
>
> Köszönet érte.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-
> lista+un...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista+un...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CALe6ebAhT4TwmJ7jWMs-ui-
> cD6QuficParKQOT3e%2BybPz_W%2Bbg%40mail.gmail.com <https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CALe6ebAhT4TwmJ7jWMs-ui-
> cD6QuficParKQOT3e%2BybPz_W%2Bbg%40mail.gmail.com?
> utm_medium=email&utm_source=footer>.

Karoly Kovacs

unread,
Jun 10, 2026, 6:48:30 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
Ajkán anno, a 60-as évek elején volt egy gimi tanár: Első Keresztély. Dupla csavar: kommunista
bányászvárosban ilyen névvel élni...

Veszprémben meg volt egy Punczi nevű család. Telefonban: - Jó napot, Punci beszél.

Károly

Xorn wrote:
> Egy ismerősöm középiskolai tanár (volt, míg IT-s nem lett).
>
> Az ő tanítványai voltak:
>
> Karácsonyi Ajándék
> és
> Nyári Napsugár
>
> Best regards,
> Andy
>
> Zoltán Hermesz <hez...@gmail.com <mailto:hez...@gmail.com>> ezt írta (időpont: 2026. jún. 10., Sze,
> 10:34):
>
> Hogy hívnak fiam?
> Görbe Barna
> Ez egy létező név. Haver srácot így hívják. Mire gondoltak a szülei?
>
> Gömör Géza <webko...@gmail.com <mailto:webko...@gmail.com>> ezt írta (időpont: 2026. jún.
> amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista%2Bunsu...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/087c9442-6076-4cdc-819e-bdec42dd0202%40gmail.com <https://groups.google.com/d/msgid/
> elektro-lista/087c9442-6076-4cdc-819e-bdec42dd0202%40gmail.com>.
>
>
>
> --
> VÉDD ISMERŐSEID E-MAIL CÍMÉT!
>
> Amennyiben továbbküldesz egy emailt,
> előtte töröld ki a levélben szereplő többi címet,
> hogy ne keringjenek az interneten a spamküldők örömére.
>
> Köszönet érte.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-
> amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-
> lista+un...@googlegroups.com> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-
> lista/CALe6ebAhT4TwmJ7jWMs-ui-cD6QuficParKQOT3e%2BybPz_W%2Bbg%40mail.gmail.com <https://
> groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CALe6ebAhT4TwmJ7jWMs-ui-
> cD6QuficParKQOT3e%2BybPz_W%2Bbg%40mail.gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer>.
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt
> a(z) elektro-list...@googlegroups.com <mailto:elektro-list...@googlegroups.com>
> címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide: https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/
> CAB%3DTkp_uK3iVNBO2EgdnqkNON9Ej2e2YC5Y3WFiQ44pPS-vn5g%40mail.gmail.com <https://groups.google.com/d/
> msgid/elektro-lista/CAB%3DTkp_uK3iVNBO2EgdnqkNON9Ej2e2YC5Y3WFiQ44pPS-vn5g%40mail.gmail.com?
> utm_medium=email&utm_source=footer>.

Szondi László

unread,
Jun 10, 2026, 8:31:32 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com

2026. 06. 10. 12:48 keltezéssel, Karoly Kovacs írta:
> Ajkán anno, a 60-as évek elején volt egy gimi tanár: Első Keresztély.
> Dupla csavar: kommunista bányászvárosban ilyen névvel élni...
>
> Veszprémben meg volt egy Punczi nevű család. Telefonban: - Jó napot,
> Punci beszél.

Erről jutott az eszembe: Valamikor az őskorban dolgoztam egy cégnél, a
neve Szondi szövetkezet volt, vagy valami efféle, de a cégnév Szondi
volt. Érdekes volt felvenni a telefont, mert kissé összezavarodott a
hívó. :)

Mondtam, hogy Szondi vagyok, erre felháborodtak, hogy tudják kit hívtak,
de ki van a vonal másik oldalán? Megmondtam, de soknál nem esett le a
tantusz.  Persze később tisztázódott a dolog, pedig nem is tudták, hogy
akkor éppen Drégelypalánkon laktam (vagy 10 évig) és persze csavar a
történetben, hogy naná, hogy a Szondi utcában. Ilyen a véletlenek
játéka, mert ez a helyzet, csak lett. :)

Üdv.:

Laci

ztibi

unread,
Jun 10, 2026, 11:06:50 AMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
Volt egy munkatársam anno, Ott Tibor volt a neve. Felvette a telefont:
halló! itt Ott! hát sokszor nagy csend fogadta...



Idézet (Karoly Kovacs <li...@koka55.net>):>>
> szolgáltatásbeli elektro-lista csoportra.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide:
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/d53933fd-e7dd-439d-a21b-f2fe2a44fe23%40koka55.net.


--
Ztibi

Acs Gabor

unread,
Jun 10, 2026, 1:26:58 PMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
Nyári Virágot én is ismertem, még mikor vívó voltam, ő tőrözött.

Gábor
>> [1].
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide:
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAB%3DTkp_uK3iVNBO2EgdnqkNON9Ej2e2YC5Y3WFiQ44pPS-vn5g%40mail.gmail.com
> [2].
>
>
> Links:
> ------
> [1]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CALe6ebAhT4TwmJ7jWMs-ui-cD6QuficParKQOT3e%2BybPz_W%2Bbg%40mail.gmail.com?utm_medium=email&amp;utm_source=footer
> [2]
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/CAB%3DTkp_uK3iVNBO2EgdnqkNON9Ej2e2YC5Y3WFiQ44pPS-vn5g%40mail.gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer

Kaczmarek Edvárd

unread,
Jun 10, 2026, 1:34:14 PMJun 10
to elektr...@googlegroups.com

Acs Gabor

unread,
Jun 10, 2026, 1:34:29 PMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
Kicsit távoli az asszociáció, de érteni fogjátok..

Szóval van ez a kulturális kávéző, az Inga Cafe, ahol műsort
készítettem. Akkoriban jött egyszer a hír, hogy majd ne lepődjünk meg,
de az egyik vezető mostantól Silverana Noémi - őt addig Monostori
Tibornak hívták.

Gábor
>> [1].
>
> --
> Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok
> „elektro-lista” csoportjára.
> Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való
> leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z)
> elektro-list...@googlegroups.com címre.
> A beszélgetés megtekintéséhez látogasson el ide:
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/c9387605-2ee7-4696-b82a-fbb0bc1d5fc7%40gmail.com
> https://groups.google.com/d/msgid/elektro-lista/c9387605-2ee7-4696-b82a-fbb0bc1d5fc7%40gmail.com?utm_medium=email&utm_source=footer

Pataki István

unread,
Jun 10, 2026, 4:34:25 PMJun 10
to elektr...@googlegroups.com
Középiskolában volt Ondó László nevű srác. Tinédzser korára már sok mindent megérhetett, mert a szeme se rebbent, hogy mindenki gecilacinak hívta.
pi
 
----- Eredeti üzenet -----
Feladó: Zoltán Hermesz <hez...@gmail.com>
Elküldve: 2026. 06. 10. 10:34:32
Tárgy: Re: [elektro-lista] talalos kerdes

Szrnka György

unread,
Jun 11, 2026, 4:35:32 AMJun 11
to elektr...@googlegroups.com

Lehet, hogy ez a debreceni Mechwart András Gépoipari Technikumban történt valamikor a 60-as években?

Mert ott egy ilyen nevű (bár nem tudom, hogy László-e) öngyilkos lett, a tablón is látszik az emléke…

--
Azért kapta ezt az üzenetet, mert feliratkozott a Google Csoportok „elektro-lista” csoportjára.


Az erről a csoportról és az ahhoz kapcsolódó e-mailekről való leiratkozáshoz küldjön egy e-amailt a(z) elektro-list...@googlegroups.com címre.

Pataki István

unread,
Jun 11, 2026, 6:27:04 PMJun 11
to elektr...@googlegroups.com
Nem akkor és nem ott.
De azóta is értetlenül állok - úgy általában - a szülők (nem)tettei előtt, hogyan hagyhatják (vagy idézhetik elő), hogy a gyerekük ilyen helyzetbe kerüljön.
pi
 
----- Eredeti üzenet -----
Feladó: Szrnka György <szr...@roxel.hu>
Elküldve: 2026. 06. 11. 10:35:27
Tárgy: RE: [elektro-lista] talalos kerdes

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages