[ÖNEMLİ] SCORAKütüphane Açıldı!

12 views
Skip to first unread message

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Ulusal Takımı

unread,
Oct 2, 2022, 1:01:54 AM10/2/22
to ge...@turkmsic.org, yere...@turkmsic.org, sc...@turkmsic.org, Pelin Bademkıran
Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin Değerli Gönüllüleri, 

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Ulusal Takımı olarak siz değerli gönüllülerimizin en güncel ve kapsayıcı bilimsel kaynaklara, blog yazılarına, çıktılara, bildirilere erişim sağlayabileceği SCORAKütüphane'nin bugün itibariyle tüm gönüllülerimizin erişimine açık olduğunu duyurmaktan çok büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz! 

Geçmiş dönemde SCORArşiv'e eklenen kaynaklardan, 2022-2023 Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Takımı'nın ve siz değerli gönüllülerimizin katkılarından meydana gelen SCORAKütüphane gerek etkinlikleriniz öncesinde gerekse herhangi bir zamanda merak ettiğiniz ve kendinizi geliştirmek istediğiniz konularda araştırma yapmak için size en güncel ve kapsayıcı imkanları sunmaktadır. SCORAKütüphane'de yer alan tüm kaynaklar Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Ulusal Takımı'nın onayından geçmiştir. 

Notion uygulaması üzerinden oluşturulmuş SCORAKütüphane'ye buradan (Açık Bağlantı: https://ripple-samba-b62.notion.site/SCORAK-T-PHANE-c0dfcf6d0a774841a951a66f38990c1e) erişim sağlayabilirsiniz. SCORAKütüphane'ye erişmek için Notion uygulamasını telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirerek bir hesap açmanız ve ardından paylaştığımız linke tıklamanız yeterli olacaktır. Herhangi bir problem yaşamanız durumunda her zaman bizlere ulaşabilirsiniz.  

Bu noktada siz değerli gönüllülerimizin dikkatini çekmek istediğimiz birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Lütfen mailin devamını büyük bir dikkatle okuyunuz. 

  • SCORAKütüphane'de yer alan bazı kaynaklar geçmiş döneme ait olduğu için kullanılan dil ya da kaynağın genel bağlamı yeterince güncel ve kapsayıcı olmayabilir. Ancak biz Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Ulusal Takımı olarak gönüllülerimizin önemli bilgilere erişimlerini sadece kaynakların güncel olmayan dil kullanımları nedeniyle engellemek istemediğimiz için bu kaynaklara da SCORAKütüphane'de yer verdik. İncelediğiniz kaynaklar arasında problemli olduğunu düşündükleriniz için tarafımıza her zaman ulaşabilirsiniz. 
  • SCORAKütüphane'de bazı konu başlıklarında fazlasıyla kaynak bulunurken bazılarında çok az ya da hiç kaynak bulunmadığını görebilirsiniz. Bunun hepimize en güncel ve kapsayıcı bilgilere ulaşmak için bir motivasyon olmasını gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde SCORAKütüphane'de tüm alanlarla ilgili yeterli miktarda kaynak bulundurmak adına SCORAKütüphane'nin sizlerin de katkılarına açık olduğunu hatırlatmak isteriz. Bunun için:  
           1. [SCORAKütüphane KATKI] başlığı ile tarafımıza direkt mail atabilirsiniz. 
           2. Buradaki form aracılığıyla (Açık Bağlantı: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnweXuPmMk0YxtHQ83jg4JwbnYQ79oEM4Ys-9uCKU2MeV09A/viewform) kaynakları bizlere ulaştırabilirsiniz.
  • SCORAKütüphane dönem boyunca güncellenecek ve çeşitli yeniliklerle geliştirilmeye devam edilecektir. Bu nedenle dönem boyunca takipte kalmanızı hararetle tavsiye etmekteyiz. 
Her türlü soru ve katkınız için tarafımıza her zaman ulaşabilirsiniz. 

En güncel ve kapsayıcı bilgilerle donandığımız ve savunuculuğumuzu bu temelde geliştirdiğimiz ve uyguladığımız nice yarınlar dileğiyle... 

''Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.'' 
Rengarenk günlere bilimle, sanatla, aktivizmle!

--
Buraya tıklayarak anonim olan ve yalnızca Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Ulusal Takımı tarafından görüntülenebilen güvenli alan formuna ulaşabilirsiniz. (Açık bağlantı: https://forms.gle/iYaDqFu4h8Sa3Yc96)


Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı  Ulusal Takımı
Altay Ezgi Heval | 
Onur
 | Ömer Robin | Pelin


Türk Tıp Öğrencileri Birliği | TurkMSIC 
Turkish Medical Students International Committee
www.turkmsic.org
uremesagl...@turkmsic.org

FacebookTwitterYouTubeInstagram

Feragatname: Bu e-postanın içeriği gizlidir ve yalnızca e-postada adı geçen alıcılara yöneliktir. Bu mesajın herhangi bir bölümünü, herhangi bir üçüncü şahısla, herhangi bir platformda Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin yazılı izni olmadan paylaşmak kesinlikle yasaktır. Bu mesajı yanlışlıkla aldıysanız lütfen göndereni uyarınız ve e-postayı gelen kutunuzdan kalıcı olarak siliniz.

Disclaimer: The content of this email is confidential and intended for the recipient(s) only. It is strictly forbidden to share any part of this message with any third party, in any platform, without a written consent of the Turkish Medical Students’ International Committee. If you received this message by mistake, please notify the sender, followed by its immediate deletion.


Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages