SCORA Dergi 2. Sayı Yayınlandı!

10 views
Skip to first unread message

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Ulusal Takımı

unread,
Jul 28, 2021, 3:00:27 AM7/28/21
to sc...@turkmsic.net, ge...@turkmsic.net, Eser BÜYÜKAŞIK

Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Çalışma Kolu’nun resmi dergisi olan geçen yıl temelleri atılmış ve bu yıl ise siz gönüllülerimizle ilk sayısını geçen aylarda  buluşturduğumuz  SCORA Dergi’nin renkli ve çeşitli ikinci sayısının yayınlandığını sizlere duyurmaktan büyük bir sevinç duyuyoruz!

 

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı ve Hakları alanında güvenilir, kapsayıcı, ulaşılır bir kaynak oluşturmak ve gönüllülerimizin kendilerini güvenle ifade edebileceği bir platform sunmak için yola çıktığımız dergimizde her türden yazıyla (bilimsel makale, kitap/film/dizi yorumu, deneme, düşünce yazısı ya da kişisel deneyim/anı, röportaj,) ve görselle (çizim ve fotoğraf) karşılaşabilirsiniz.


Dergi içeriği TurkMSIC’in rengarenk gönüllüleri gibi oldukça çeşitli tutmak amacıyla: SCORA Bülten’deki türlü güncellemelerden Magazin Köşesi’ne, ekofeminizmden Stonewall Ayaklanması'na, IFMSA'den dış paydaşlarımıza, flört şiddetinden slut-shaming'e, menstrüal konulardan cinsel mitlere pek çok konuya değinmeye çalıştık. Ayrıca Instagram'daki Vegan Earth hesabının sahibi Melike Dirikoç ve Mental Klitoris podcasti ile tanıdığımız Hazal Sipahi ile yaptığımız röportajlara, cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularında derlediğimiz “Film Köşesi ve Kitap Köşesi”ne, çok değerli  çizimlerden oluşan SCORA Sergi’ye de bu sayımızda göz atabilirsin.


Dergimize katkıda bulunan tüm yazarlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor okuyucularımıza keyifli ve bol aktivizmli günler diliyoruz!


SCORA Dergi’nin 2. sayısına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Açık bağlantı: https://www.yumpu.com/s/MaYljd0A74VcQvJf

 

SCORArşiv'den erişebilmek için:

https://drive.google.com/drive/folders/18X_MuJ3gchlnBMVlsGz3sl6qQEXaCGoj?usp=sharingRengarenk günlere bilimle, sanatla, aktivizmle!

 

SCORA Dergi Küçük Çalışma Grubu (Ayşe, Bade, Berke, Nida, Özge, Robin, Yağmur, Zeynep) adına,


--
Her türlü soru, katkı ve önerinizde bizlere bu mail adresiyle veya tamamen anonim olan formumuz aracılığıyla ulaşabilirsiniz! Bu formumuz bundan sonra imzamızda yer alacaktır!


Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı  Ulusal Takımı
 Bade | Besti | Bora 
 Lara | Burak

Türk Tıp Öğrencileri Birliği | TurkMSIC 
Turkish Medical Students International Committee

www.turkmsic.net

uremesagl...@turkmsic.net

FacebookTwitterYouTubeInstagram

Feragatname: Bu e-postanın içeriği gizlidir ve yalnızca e-postada adı geçen alıcılara yöneliktir. Bu mesajın herhangi bir bölümünü, herhangi bir üçüncü şahısla, herhangi bir platformda Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin yazılı izni olmadan paylaşmak kesinlikle yasaktır. Bu mesajı yanlışlıkla aldıysanız lütfen göndereni uyarınız ve e-postayı gelen kutunuzdan kalıcı olarak siliniz.

Disclaimer: The content of this email is confidential and intended for the recipient(s) only. It is strictly forbidden to share any part of this message with any third party, in any platform, without a written consent of the Turkish Medical Students’ International Committee. If you received this message by mistake, please notify the sender, followed by its immediate deletion.

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages