Cinsel Haklar ve Kavramlara Giriş Atölyeleri

19 views
Skip to first unread message

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Çalışma Grubu

unread,
May 21, 2022, 5:47:20 AM5/21/22
to yere...@turkmsic.org, ge...@turkmsic.org, sc...@turkmsic.org, sc...@turkmsic.org, İnsan Hakları ve Barış Takımı
Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

SCORA ve SCORP çalışma kolları olarak değerli dış paydaşlarımız tarafından çalışma alanlarımız doğrultusunda hazırlanmış olan bir webinar serisini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Kendileri tarafından iletilmiş olan etkinlik duyurusu ve başvuru formu aşağıdaki gibidir:

CİSÜ Platformu Cinsel Farkındalık Çalışma Grubu yürütücülüğünde hazırlanmış olan Cinsel Haklar ve Kavramlara Giriş Atölyeleri; psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp ve sosyal hizmet öğrencilerinin meslek hayatına başlamadan önce cinsel haklar ve cinsel sağlıkla ilgili güncel ve doğru bilgiye ulaşmasını amaçlayan 4 modülden oluşuyor. Cinsel haklarımızı öğrendiğimiz, cinsellik alanında karşımıza çıkan temel kavramlarla tanıştığımız, cinsel şiddet ve güvenli cinsellikten bahsettiğimiz programın içeriğini ve tarihlerini aşağıda bulabilirsin. Tıp fakültesi öğrencisiysen ve atölyelere katılmak istiyorsan kayıt formunu doldurmanı heyecanla bekliyoruz. Katılımcıların tüm programa kamera açık olarak aktif katılımını bekliyoruz. 

Bu eğitim dizisi sadece tıp öğrencilerine yöneliktir ve online ortamda Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Kayıt formunu doldurduysan atölyenin zoom linki mail olarak gönderilecektir.
Kayıt formu: https://forms.gle/3VfqE9g1HBRrSkhz7
Başvuru formunu doldurmak için son gün 25 Mayıs 2022, 23.59'dur.

PROGRAM
28-29 Mayıs 2022 Cumartesi ve Pazar 

1.     GÜN: 28 Mayıs Cumartesi 

11.00-12.30 Temel Kavramlar 
Umut Güven (KAOS GL)

13.30-15.00 Cinsel Haklar 
Berat Can Erdoğan (Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği)


2.     GÜN: 29 Mayıs Pazar

11.00-12.30 Güvenli Cinsellik 
Nurşen Kanbur (Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı)
Melis Arslan (Kırmızı Şemsiye Derneği)

13.30-15.00 Cinsel Şiddet 
Hilal Esmer (Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği

TurkMSIC içerisinde ve hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz bilgiler edinmek ve savunuculuğumuzu bir adım daha öteye taşımak için herkesi bu webinara katılmaya davet ediyoruz. 28-29 Mayıs'ta görüşmek üzere!

Güvende hissettiğimiz günlere!

Sevgilerimizle,


--

FacebookTwitterYouTubeInstagram
Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Çalışma Grubu
Berke|Beyza|Ganime|Melike|Pelin|Sude


Türk Tıp Öğrencileri Birliği | TurkMSIC 
Turkish Medical Students' International Committee
turkmsic.org
cis...@turkmsic.org

Feragatname: Bu e-postanın içeriği gizlidir ve yalnızca e-postada adı geçen alıcılara yöneliktir. Bu mesajın herhangi bir bölümünü, herhangi bir üçüncü şahısla, herhangi bir platformda Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin yazılı izni olmadan paylaşmak kesinlikle yasaktır. Bu mesajı yanlışlıkla aldıysanız lütfen göndereni uyarınız ve e-postayı gelen kutunuzdan kalıcı olarak siliniz.

Disclaimer: The content of this email is confidential and intended for the recipient(s) only. It is strictly forbidden to share any part of this message with any third party, in any platform, without the written consent of the Turkish Medical Students’ International Committee. If you received this message by mistake, please notify the sender, followed by its immediate deletion. 

Afiş 1.PNG
Afiş 2.PNG
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages