[DL:01/02/23] [IFMSA-SCOME] Öğrencilerin Tıp Eğitimindeki Kör Noktaları Tespit Etmesi Adına Araştırma Çalışması

8 views
Skip to first unread message

Ulusal Tıp Eğitimi Takımı

unread,
Jan 24, 2023, 10:01:21 AM1/24/23
to sc...@turkmsic.org, Zeynep ÜNAL
Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği ve Tıp Eğitimi Gönüllüleri,

Geçtiğimiz günlerde IFMSA Tıp Eğitimi İrtibat Sorumlusu tarafından iletilen Öğrencilerin Tıp Eğitimindeki Kör Noktaları Tespit Etmesi adına yürütülen anket çalışmasını sizlere aktarmak adına bu e-postayı paylaşmaktayız. 

Bu anket çalışmasına katılarak Evrensel Tıp Eğitiminin gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunabilirsiniz!

Herhangi bir sorunuzda bizlere tipegiti...@turkmsic.org ve no...@turkmsic.org adreslerinden ulaşabilirsiniz. 

Sevgilerimizle,


image.png


--------------------------------------------------------
Öğrencilerin Tıp Eğitimindeki Kör Noktaları Tespit Etmesi Adına Araştırma Çalışması

Özet:
Arka plan: Bu araştıma, dünya çapında tıp eğitimindeki “kör noktaları” belirlemeye yönelik bir ankettir.Tüm dünya çapındaki tıp öğrencilerinin verilerini bizle paylaşarak mevcut durumun iyileştirilmesine katkıda bulunmak için formu doldurduğunuzdan ve deneyimlerinizi paylaştığınızdan emin olun.
Alıcıların yapması gerekenler:
Anketi buradan yanıtlayın.
Son teslim tarihi: 31 Ocak 2023, 23:59 GMT, 
İstanbul saati ile 1 Şubat 2023, 02:59
-------------------------------------------------- ------
Değerli üyelerimiz ve tıp eğitimi tutkunları,
Umarım ki her şey yolunda gidiyordur. Dünya çapında tıp eğitimindeki kör noktaları belirlemek için oluşturulan bir anketi paylaşmak için size ulaşıyorum. Daha fazla ayrıntı eklemeden önce, lütfen IFMSA adına bir sorumluluk reddi beyanı olarak hizmet eden aşağıdaki paragrafı dikkatlice okuyun.
Sorumluluk Reddi: Bu anket harici bir ortak tarafından oluşturulmuştur ve ilgili üyeler tarafından incelendikten sonra IFMSA platformlarında dağıtılmaktadır. Projenin yazarları, katılımcılar tarafından proaktif olarak sağlanmadıkça hiçbir kişisel bilginin toplanmayacağını beyan etmişlerdir. Son olarak, IFMSA, Kern Enstitüsü'nün öncelikli olarak sağladığı ankette belirtilen teşviklere hiçbir katkısı olmadığını açıklığa kavuşturur.
Bununla birlikte, sizi ve tüm meslektaşlarınızı bu anketi yanıtlamaya aktif olarak katılmaya davet ediyorum. Mevcut tıp eğitimi sistemlerinde var olan boşluğu anlamak için gerçekten çok yenilikçi bir yaklaşımdır. Sonuçlar, müfredat içinde öğrenci katılımını teşvik etmek için gelecekteki savunuculuk araçları olabilir. Aşağıda proje ekibi adına paylaştığım kısa bir mesaj var. Anketle ilgili herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa lütfen benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Sevgilerimle,
Kosha

--------------Yönlendirilmiş ileti--------------
Değerli IFMSA üyeleri,
ABD ve Kanada'dan ekibimiz, dünya çapında tıp eğitimindeki "kör noktaları" belirlemek için Kern Enstitüsü tarafından finanse edilen bir araştırma çalışması yürütüyor. Tıp eğitiminde kör noktalar, bir bireyin veya grubun farkında olmadığı veya yeterince dikkat etmediği konular veya fikirlerdir. Hastaların sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için optimal olmayan bir doktor işgücüne neden olabilirler. Tıp eğitiminin ABD için geçerli olan kör noktalarının bir haritasını oluşturduk, ancak bunun ABD dışında nasıl uygulanacağından emin değiliz.
Tıp eğitiminin kör noktalarını ve değişim ve yenilik fırsatlarını daha fazla görmek için, başta tıp öğrencileri olmak üzere dünyanın tıp eğitimi paydaşlarında bu çalışmada temsili en üst düzeye çıkarmak istiyoruz.
Aşağıdaki linkte tıp eğitimindeki kör noktalara bakış açınızı paylaşabileceğiniz 5-10 dakikalık bir anket bulacaksınız.
Bu kısa anketi 31 Ocak 2023'e (GMT)  kadar tamamlamanız gerçekten çok makbule geçecek!
*Anketi doldurduğunuzda, istediğiniz gibi harcayabileceğiniz veya bağışlayabileceğiniz 50 ABD Doları hediye çeki çekilişine dahil olmak için iletişim bilgilerinizi girebilirsiniz.

Katılımınız elbette isteğe bağlıdır ve katılımı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. 

Herhangi bir sorunuz olursa stac...@jhmi.edu adresine de yazabilirsiniz.
Bu konudaki düşünceniz ve yardımınız için çok teşekkürler,
Sean Tackett (PI), Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi
Proje planlama ekibi adına: Darcy Reed, Mayo Clinic Tıp ve Bilim Fakültesi; Yvonne Steinert, Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakültesi, McGill Üniversitesi; Scott Wright, Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi
-------------------------------------------------------------------------------------------

--Ulusal Tıp Eğitimi Takımı
Asya | Dilara | Ece | Emre | Gökçen | Güray

tipegiti...@turkmsic.org


Türk Tıp Öğrencileri Birliği | TurkMSIC 

Turkish Medical Students International Committee
www.turkmsic.org

FacebookTwitterYouTubeInstagram

Feragatname: Bu e-postanın içeriği gizlidir ve yalnızca e-postada adı geçen alıcılara yöneliktir. Bu mesajın herhangi bir bölümünü, herhangi bir üçüncü şahısla, herhangi bir platformda Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin yazılı izni olmadan paylaşmak kesinlikle yasaktır. Bu mesajı yanlışlıkla aldıysanız lütfen göndereni uyarınız ve e-postayı gelen kutunuzdan kalıcı olarak siliniz.

Disclaimer: The content of this email is confidential and intended for the recipient(s) only. It is strictly forbidden to share any part of this message with any third party, in any platform, without a written consent of the Turkish Medical Students’ International Committee. If you received this message by mistake, please notify the sender, followed by its immediate deletion.

image.png
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages