[ÖNEMLİ]/[ANKET] Araştırma Ekipleri Üniversite Öğrencilerinin Deprem Farkındalığı, Psikolojik Sağlamlık, Algılanan Stres ve Stresle Başa Çıkma Durumları Anketi

9 views
Skip to first unread message

Halk Sağlığı Takımı

unread,
May 19, 2024, 1:31:11 PMMay 19
to ge...@turkmsic.org, yere...@turkmsic.org, sc...@turkmsic.org, sc...@turkmsic.org, Çağın Bektaş Ulusal Halk Sağlığı Direktörü, Araştırma Değişimi Ulusal Takımı
Değerli Türk Tıp Öğrencileri Birliği Gönüllüleri,

Umarız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı ve huzuru yerindedir.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı yürekten kutlarız ve izinden gittiğimiz Ulu Önder Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda gönül verdiğimiz bilim yolunda, 

Halk Sağlığı ve Araştırma Değişimi Çalışma Kolları olarak yürüttüğümüz Araştırma Ekipleri olarak Üniversite Öğrencilerinin Deprem Farkındalığı, Psikolojik Sağlamlık, Algılanan Stres ve Stresle Başa Çıkma Durumları Araştırma Ekibi'nin anketi ile karşınızdayız!

Üniversite Öğrencilerinin Deprem Farkındalığı, Psikolojik Sağlamlık, Algılanan Stres ve Stresle Başa Çıkma Durumları araştırmasında tıp öğrencilerinin; başta ülkemizin en tehlikeli gerçeklerinden olan deprem konusundaki farkındalıkları ve bu konuyu ne sıklıkla takip ettikleri, psikolojik sağlamlıklarının ne derecede olduğu ve nasıl korudukları, günlük hayatımızın birçok alanında karşılaştığımız stres faktörünün nerelerden geldiği ve tıp öğrencilerinin stresle nasıl başa çıktıkları araştırılmaktadır. 

Ülkemizdeki Tıp Fakültesi öğrencilerinin depremden etkilenme sıklığına, olası bir depremden etkilenme derecesi ve deprem farkındalıklarına bakılarak olası
bir depremden sonra yaşanacak stres bozukluğunu gözlemlemek ve bu depremlerden sonra oluşabilecek stres bozukluklarını araştırmak için siz değerli TurkMSIC ailesinin katkılarına ihtiyacımız var.

Bu anketimizde aşağıdaki veriler toplanacaktır;
1. Tıp Öğrencilerinin Depremden Etkilenme Derecesi ve Haber Takip Sıklığı
2. Tıp Öğrencilerinin Depreme Hazırlık Düzeyi
3. Tıp Öğrencilerinin Algılanan Stresleri ve Stres Yönetim Düzeyleri


Anketimize buradan (Açık Bağlantı: https://forms.gle/YqHEdfRue7JqtU6p6) ulaşabilirsiniz.

Anketimizin doldurulması için yaklaşık 5-7 dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Birliğimizde uzun bir süre sonra tekrardan gerçekleşen, sizlerden toplanacak bu verileri makaleye haline getirecek araştırma ekiplerimizi, anketimizi doldurarak desteklemenizi rica etmekteyiz.

Her sorunuz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Araştırma Ekibi adına,
Alara | Lorin | Alara Çiğdem | Banu | Ceren | Enfal Nur | Kaan | Yağmur | Ay Sıla

Turuncu Sevgilerimizle, 
--Aras | Dalya | Deniz 
Sena | Veli | Emir Can

Ulusal Halk Sağlığı Takımı
National Public Health Team
halksagl...@turkmsic.org

Türk Tıp Öğrencileri Birliği | TurkMSIC 
Turkish Medical Students' International Committee
www.turkmsic.org
FacebookTwitterYouTubeInstagram

Feragatname: Bu e-postanın içeriği gizlidir ve yalnızca e-postada adı geçen alıcılara yöneliktir. Bu mesajın herhangi bir bölümünü, herhangi bir üçüncü şahısla, herhangi bir platformda Türk Tıp Öğrencileri Birliği'nin yazılı izni olmadan paylaşmak kesinlikle yasaktır. Bu mesajı yanlışlıkla aldıysanız lütfen göndereni uyarınız ve e-postayı gelen kutunuzdan kalıcı olarak siliniz.

Disclaimer: The content of this email is confidential and intended for the recipient(s) only. It is strictly forbidden to share any part of this message with any third party, in any platform, without a written consent of the Turkish Medical Students’ International Committee. If you received this message by mistake, please notify the sender, followed by its immediate deletion.


Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages