Sezon 2020 - Lokalizacja

7 views
Skip to first unread message

Artur Pędziwilk

unread,
Sep 13, 2021, 8:41:42 AM9/13/21
to AC Forum

Punkt terenowy Akcji Carpatica „Rostajne” mieści się w miejscowości Rozstajne (Rostajne to dawna nazwa) ( N 49° 30’ 15.8" E 21° 25’ 28.2" ), gmina Krempna, w woj. podkarpackim. Obóz położony jest na terenie Magurskiego Parku Narodowego, na lewym brzegu Wisłoki.

DOJAZD SAMOCHODEM:
Z Gorlic, Jasła oraz Dukli należy się kierować do Nowego Żmigrodu. Z Nowego Żmigrodu do Krempnej. W Krempnej skręcamy w kierunku miejscowości Kotań i Świątkowa. Po przejechaniu skrętu na Świątkową Wielką jedziecie jeszcze 2 km i wypatrujecie po lewej stronie leśnej drogi zamkniętej szlabanem. Ta droga zaprowadzi Was do obozu:
Mapa z lokalizacją 12

DOJAZD AUTOBUSEM:
Połączenia autobusowe PKS tylko z Jasła!
Z Jasła odjeżdżają autobusy jadące w kierunku miejscowości GRAB.
Ponieważ w trakcie dnia odjeżdżają zazwyczaj 3 autobusy, które kursują przeważnie tylko w dni robocze, radzimy przed zaplanowaniem wyjazdu odwiedzić stronę z rozkładem jazdy:
Rozkład jazdy: Jasło, dworzec autobusowy 2
lub zadzwonić do informacji PKS w Jaśle. Informacja czynna jest w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu: (13) 443-57-15

Dobrze jest poprosić kierowcę aby wysadził Was przed miejscowością Rozstajne. W miarę możliwości miejcie włączoną nawigację w telefonie i pilnujcie, w którym miejscu wysiąść (patrz: dojazd samochodem). Jeżeli wysiądziecie w miejscowości Rozstajne, zostanie Wam do przejścia ok. 1km drogi w stronę, z której przyjechaliście. Wypatrujcie wtedy leśnej drogi ze szlabanem po prawej stronie.

Można również dostać się do miejscowości KREMPNA – kursuje tam więcej autobusów, a po wcześniejszym uzgodnieniu z nami, ktoś z obozu wyjedzie po Was samochodem.

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages