A dziękuje w imieniu własnym oraz kolegów, czyli dziękuje cały HP TEAM
w składzie:
Jacek Ciereszko, Michał Drozdowicz, Jakuk Korczak :)
Drugie miejsce zajeła drużna z Bydgoszczy:
UTP.NET TEAM (Miłosz Oller,
Kuba Pilecki, Michał Chyrek)
Trzecie miejsce zajeli chłopaki z Warszawy: Devenue (Grzegorz Rycaj,
Rafał Monkiewicz, Piotr Penza ) <- tu mam nadzieje że nie pomyliłem
nazwisk i drużyny ;)
Im także należą się gratulacje.
----
Tak w skrócie, z soboty na niedziele (17-18 maj) odbył się, wcześniej
przeze mnie ogłaszany konkurs "Win The Web"(
http://mswtw.com), czyli
24h programowanie non stop. Konkurs odbywał się jednocześnie w 6
krajach Europy Środkowo-Wschodniej i wzieło w nim udział ponad 50
drużyn (zwykle 3 osobowych). W praktyce konkurs rozpoczął się o 9:30 w
sobotę, a skończył w niedziele około 14:30, a więc część z uczestników
nie spała grubo ponad 30h.
Konkurs inny niż zwykle, gdzie najwięcej problemów sprawiał upływający
czas oraz narastające zmęczenie. Do tego, co jakiś czas, musieliśmy
rezygnować z pewnych funkcjonalności/bajerków, ponieważ zabrakło by
nam czasu. W trakcie pisania mieliśmy 2 "wrzuty", czyli krótkie taski
do zrealizowania. Pierwszy taks trwał trzy godzinny (od 18:00 do
21:00) i polegał na stworzeniu aplikacji do "hodowania" wirtualnego
zwierzątka, a drugi (od 1:00 do 2:00) na stworzeniu aplikacji
promującej własną drużynę oraz aplikację. Natomiast głównym zadaniem,
było stworzenie systemu do monitoringu samochodów w firmie
przewozowej, czyli na starcie otrzymaliśmy bazę danych z odczytami GPS
z pojazdów i należało je przedstawić, wypełniając przy okazji listę
funkcjonalności, które aplikacja musiała spełniać.
Sugerowane rozwiązanie powinno było używać najnowszych technologi
Microsoft, takich jak Virtual Earth,
ASP.NET 3.5, Silverlight, itd.
Mam nadzieję, że w najbliższych dniach aplikacja oraz zdjęcia ukażą
się w wersji online i będziecie mogli zobaczyć ją sami. Ci co nie
byli, niech żałują i mam nadzieje że za rok, chętnych do wzięcia
udziału będzie jeszcze więcej :]
(więcej informacji + fotki postaram się umieścić na blogu o czym Was
powiadomię)
Pozdrawiam,
Jacek Ciereszko