Konkurs programistyczny Win The Web?

7 views
Skip to first unread message

Michal Grzegorzewski

unread,
May 20, 2008, 3:59:12 AM5/20/08
to wg-net
Jacku,
nie masz nam nic milego do powiedzenia?? :)))

m.

Michal Grzegorzewski

unread,
May 20, 2008, 5:08:32 AM5/20/08
to wg-net
> Jacku,
> nie masz nam nic milego do powiedzenia?? :)))
>

Zatem pomoge Ci troche... ale reszte musisz sam dopowiedziec :)
Na razie nieoficjalne info:
http://mswtw.com/forums/t/177.aspx

GRATULUJE WYGRANEJ!!!
Przytargasz tego Xboxa kiedys na spotkanie?:)))

m.

Jacek Ciereszko

unread,
May 20, 2008, 9:16:16 AM5/20/08
to wg-net
A dziękuje w imieniu własnym oraz kolegów, czyli dziękuje cały HP TEAM
w składzie:
Jacek Ciereszko, Michał Drozdowicz, Jakuk Korczak :)

Drugie miejsce zajeła drużna z Bydgoszczy: UTP.NET TEAM (Miłosz Oller,
Kuba Pilecki, Michał Chyrek)
Trzecie miejsce zajeli chłopaki z Warszawy: Devenue (Grzegorz Rycaj,
Rafał Monkiewicz, Piotr Penza ) <- tu mam nadzieje że nie pomyliłem
nazwisk i drużyny ;)
Im także należą się gratulacje.
----
Tak w skrócie, z soboty na niedziele (17-18 maj) odbył się, wcześniej
przeze mnie ogłaszany konkurs "Win The Web"(http://mswtw.com), czyli
24h programowanie non stop. Konkurs odbywał się jednocześnie w 6
krajach Europy Środkowo-Wschodniej i wzieło w nim udział ponad 50
drużyn (zwykle 3 osobowych). W praktyce konkurs rozpoczął się o 9:30 w
sobotę, a skończył w niedziele około 14:30, a więc część z uczestników
nie spała grubo ponad 30h.

Konkurs inny niż zwykle, gdzie najwięcej problemów sprawiał upływający
czas oraz narastające zmęczenie. Do tego, co jakiś czas, musieliśmy
rezygnować z pewnych funkcjonalności/bajerków, ponieważ zabrakło by
nam czasu. W trakcie pisania mieliśmy 2 "wrzuty", czyli krótkie taski
do zrealizowania. Pierwszy taks trwał trzy godzinny (od 18:00 do
21:00) i polegał na stworzeniu aplikacji do "hodowania" wirtualnego
zwierzątka, a drugi (od 1:00 do 2:00) na stworzeniu aplikacji
promującej własną drużynę oraz aplikację. Natomiast głównym zadaniem,
było stworzenie systemu do monitoringu samochodów w firmie
przewozowej, czyli na starcie otrzymaliśmy bazę danych z odczytami GPS
z pojazdów i należało je przedstawić, wypełniając przy okazji listę
funkcjonalności, które aplikacja musiała spełniać.

Sugerowane rozwiązanie powinno było używać najnowszych technologi
Microsoft, takich jak Virtual Earth, ASP.NET 3.5, Silverlight, itd.

Mam nadzieję, że w najbliższych dniach aplikacja oraz zdjęcia ukażą
się w wersji online i będziecie mogli zobaczyć ją sami. Ci co nie
byli, niech żałują i mam nadzieje że za rok, chętnych do wzięcia
udziału będzie jeszcze więcej :]

(więcej informacji + fotki postaram się umieścić na blogu o czym Was
powiadomię)

Pozdrawiam,
Jacek Ciereszko

Jacek Ciereszko

unread,
May 20, 2008, 1:33:39 PM5/20/08
to wg-net
A właśnie... zapomniałem napisać.. XBOXa mogę przytaszczyć ;) jak
będzie jakaś luźniejsza sesja to czemu nie :P

Jacek Ciereszko

unread,
May 20, 2008, 4:00:00 PM5/20/08
to wg-net
*przekręciłem imię kolegi, nie "Jakuk Korczak", a "Jakub Korczak".
Sorki Kuba :P

On 20 Maj, 15:16, Jacek Ciereszko <dza...@gmail.com> wrote:

Pawel Lesnikowski

unread,
May 20, 2008, 5:54:37 PM5/20/08
to wg-net
Ja mam bezprzewodowego Pada :] i też mogę przynieść.

Jacek Ciereszko

unread,
May 21, 2008, 4:54:19 AM5/21/08
to wg-net
o, takiego? http://tiny.pl/nsqb :P

to jeszcze 2 pady i grę, jakąś nawalankę w 4 osoby ;)

Michal Grzegorzewski

unread,
May 25, 2008, 6:41:54 PM5/25/08
to wg-net
Jacek wreszcie wrzucil na swoj blog notke o konkursie z fotkami, wiec
teraz juz wszyscy beda wiedziec o czym mowa:
http://jacekciereszko.pl/2008/05/relacja-z-konkursu-win-web-24-hours-web.html

Nie moglem sobie odmowic i zmeczylem jedna partyjke pasjansa
silverlightowego - waszej aplikacji 'wjazdowej na konkurs' - strasznie
bylem ciekaw, co tez rzuci mi sie na ekran po udanym zakonczeniu :P
Do pobicia rekord z wpisu MG ;)

m.

On 21 Maj, 10:54, Jacek Ciereszko <dza...@gmail.com> wrote:
> o, takiego?http://tiny.pl/nsqb :P
> > > będzie jakaś luźniejsza sesja to czemu nie :P- Ukryj cytowany tekst -
>
> - Pokaż cytowany tekst -

Jacek Ciereszko

unread,
May 26, 2008, 5:53:33 AM5/26/08
to wg-net
:) Notka u mnie jest ale niestety wciąż M$ nie umieścił żadnej..
strasznie się ociągają :/

Co do Pasjansa to mam pytanie. Czy znalazłeś "menu" boczne i górne bo
chodzą słuchy że jest nieintuicyjne :P

aha muszę Cię zmartwić.. punktacja jest trochę.. niedopracowana, czyli
lokalna, Twój wynik jest zapisany w prywatnej części pamięci
przeznaczonej dla aplikacji na Twoim kompie ;) Miał być WCF Services
i zapis na serwerze (przeróbka 5 minutowa) ale nie mam serwera który
obsługuje WCFa ;)

Postaram w ciągu najbliższych dni podrasować tego Pasjansa i wrzucić
na silverlight.net, może przyjmą :]

Jacek Ciereszko

unread,
May 26, 2008, 5:53:58 AM5/26/08
to wg-net

Michal Grzegorzewski

unread,
May 26, 2008, 6:04:39 AM5/26/08
to wg-net
Hehe ;)
A juz mialem nadzieje, ze 'wysrubowalem' wynik, troche mylace sa te
'przykladowe' wyniki :D

Co do menu - boczne macie we wszystkich aplikacjach w tym samym
miejscu, wiec juz uzywalem ;). Co do gornego - nie zwrocilem uwagi,
chyba faktycznie wyglada jak 'ozdupka', a nie jak wjazd w menu (choc
jest podobne do tego bocznego) :)

Generalnie - bardzo ok i fajnie, ze bedzie kiedys Twoja prezentacja o
SL na wg.net; widac, zes 'milosnik' :D

m.

Michal Grzegorzewski

unread,
May 30, 2008, 11:37:38 AM5/30/08
to wg-net
Jacek,
po raz kolejny GRATULUJE!!!!

Wygraliscie etap europejski - jako Best Student Team, po prostu
rzadzicie!!!!!

http://mswtw.com/

milej podrozy na TechEd!!!!

m.g.

PS. Moze zrobicie w wolniejszej chwili modulik silverlightowy do
obslugi video na nowym sajcie grupy? :D

m.
> > na silverlight.net, może przyjmą :]- Ukryj cytowany tekst -

Marcin Goł

unread,
May 30, 2008, 5:09:22 PM5/30/08
to wg-...@googlegroups.com
gratulacje od PLSSUG Warszawa :)))

POLSKA, POLSKA , POLSKA :)))


MG>

Jacek Ciereszko

unread,
May 30, 2008, 5:23:30 PM5/30/08
to wg-net
a dziękujemy :)
cieszymy się z wygranej, tym bardziej, że nie spodziewaliśmy się, że
zajdziemy aż tak daleko :D

p.s. co do "moduliku" do video, to podobną aplikacje z Silverlightem
już dłubałem wcześniej ale trzeba by ją jeszcze mocno rozwinąć..
(szczególnie graficznie)

Arkadiusz Waśniewski

unread,
May 31, 2008, 3:46:54 AM5/31/08
to wg-net
Przyłączam się do gratuluacji!

Chciałbym też jednocześnie wywrzeć presję w kwestii moduliku ;-)

> p.s. co do "moduliku" do video, to podobną aplikacje z Silverlightem
> już dłubałem wcześniej ale trzeba by ją jeszcze mocno rozwinąć..
> (szczególnie graficznie)

Arek

Maciej Aniserowicz

unread,
May 31, 2008, 5:44:52 AM5/31/08
to wg-net
Gratuluje! To się nazywa WOW-efekt :)
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages