Öğretmenim, hatalı olabilir kanısındayım ama yine de sanki anlayamadigim bir nokta var mis gibi dusunuyorum.
Değerli öğretmenim sorunun orjinal halinin hangi kaynakta oldugunu paylasabilir misiniz?
Bir kasabadaki aylık su tüketiminin ücreti 10 ton için tonu 25 tl dir.10 tondan sonraki her 5 ton için tonu 5 tl artarak devam ediyor.Bir ayda 91 tl ödeyen bir kişi kaç ton su tüketmiştir?cevap:28yanlışlık mı var soru da ben mi beceremiyorum...
--
Yanlış anlaşılmalara ve polemik oluşturacak durumlara meydan verecek mesajlardan kaçınalım lütfen...
EKLEDİĞİNİZ RESİMLERİN BOYUTLARINA LÜTFEN DİKKAT EDİNİZ!!!...
YOLLADIĞINIZ MESAJLARA LÜTFEN KONU BAŞLIĞI YAZINIZ!!!...
http://www.facebook.com/pages/Matematik-Geometri/150709609688?ref=mf
Ellerine sağlık öğretmenim.
Değerli öğretmenim bunu tam deger fonk grafigi ile yapabilir miydik ?
Ellerine sağlık öğretmenim cok güzel olmuş tesekkur ederim :)