HUSK: Generalforsamling i Slow Food København Nordsjælland

5 views
Skip to first unread message

Slow Food CPH

unread,
Feb 22, 2012, 9:49:21 AM2/22/12
to slowfoodc...@googlegroups.com

Kære medlemmer af Slow Food –

GENERALFORSAMLING I SLOW FOOD KØBENHAVN NORDSJÆLLAND
Den 21. marts fra klokken 17 afholder Slow Food København Nordsjælland den årlige generalforsamling.

Generalforsamlingen afholdes hos TV Glad, Rentemestervej 45-47, 2400 København Nordvest, hvor vi har fået lov at være i kantinen, »Tarteletten«. Direktør Mikkel Holmbäck fra TV Glad fortæller lidt om aktiviteterne i huset.

Dagsorden ifølge vedtægterne – forslag, der ønskes behandlet på generalforsamlingen, skal være bestyrelsen i hænde fire uger før generalforsamlingen – altså senest i denne uge.

Vi serverer en kop kaffe. I forbindelse med generalforsamlingen er der mulighed for fællesspisning prisen for mad og en øl er kr. 125,-. Tilmelding til spisningen sendes til Katrine Klinken, kat...@klinken.dk senest 16. marts.

Se hjemmesiden for dagsorden og yderligere information:

http://www.slowfoodcopenhagen.dk/archives/1142

ANDRE ARRANGEMENTER:

Slow Food Odsherred arrangerer tur til Herslev Bryghus. Hør brygmester Tore Jørgensen fortælle om bryggeriets historie, om de øl, bryggeriet er i gang med og om alle de nye ideer, der rumsterer i fremtiden. Smag bryggeriets øl og brød, bagt på malt fra bryggeriet.

Tirsdag den 6. marts kl. 19-21
Herslev Bryghus, Kattingevej 16, 4000 Roskilde
Pris: 120,- for medlemmer, 150,- for ikke-medlemmer.
Tilmelding: Senest 4. marts til slowfood...@gmail.com eller sms 2733 6089

Venlig hilsen

Mogens Bisgaard
Slow Food København Nordsjælland

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages