Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Po-nury zart

0 views
Skip to first unread message

u2

unread,
Jun 1, 2012, 11:49:47 AM6/1/12
to
.. czyli likwidacja czerwonych beretow :

http://niezalezna.pl/29274-czerwone-berety-do-likwidacji

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje likwidację słynnej jednostki
wojskowej. – 6. Brygada Powietrznodesantowa to elita Wojska Polskiego. W
ostatnich latach nikt nie zrobił więcej dla Polski – mówi „Codziennej”
gen. Roman Polko.

„Drodzy koledzy spadochroniarze, w Dniu Święta Weterana dotarła do mnie
wiadomość, że MON, prawdopodobnie w uznaniu zasług 6.
Powietrznodesantowej w realizacji misji poza granicami kraju (Bośnia,
Kosowo, Irak, Afganistan) planuje... likwidację tej elitarnej
jednostki!!!” – napisał na swoim profilu w internecie Roman Polko,
generał dywizji Wojska Polskiego, oficer dy-plomowany wojsk
powietrznodesantowych i sił specjalnych oraz były szef GROM-u.

6. Brygada Powietrznodesantowa im. gen. Stanisława Sosabowskiego to
elitarna jednostka specjalna, której żołnierze służyli w wielu misjach
polskiego kontyngentu wojskowego, m.in. w Jugosławii i Iraku, a teraz
mają jechać na kolejną zmianę do Afganistanu. Jednostka znana jest pod
mianem „czerwone berety” z uwagi na charakterystyczne bordowe nakrycia
głowy. Komandosi są, obok dawnego GROM-u (obecnie AGAT), jednym z
filarów naszej armii. W kwestii wojsk lądowych – jednym z bardzo
nielicznych filarów.

MON planuje połączyć 6. Brygadę z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej w
Tomaszowie Mazowieckim. Tam też znajdowałoby się dowództwo powstałej z
połączenia obu brygad 1. Brygady Powietrzno-Manewrowej (1. BP-M). W
wyniku decyzji MON pracę może stracić ok. 250 żołnierzy z Krakowa.

O powody likwidacji elitarnej jednostki zapytaliśmy MON, ale do momentu
oddania tego numeru „Codziennej” do druku nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

– To nie jest ponury żart, tylko próba likwidacji elity Wojska Polskiego
– napisał Polko, dodając, że przeżywa to jako déjà vu roku 2000, gdy
były podobne plany likwidacji GROM-u. Roman Polko w rozmowie z
„Codzienną” nie pozostawia złudzeń. – To elitarna jednostka, brygada
manewrowa, zdolna do szybkiego przerzutu drogą powietrzną, sprawdzona w
niejednej misji. Żołnierze oddawali za Polskę krew, dziś odbiera się im
morale – mówi były szef GROM-u.

pluton

unread,
Jun 1, 2012, 1:58:34 PM6/1/12
to
> Ministerstwo Obrony Narodowej planuje likwidację słynnej jednostki
> wojskowej. - 6. Brygada Powietrznodesantowa to elita Wojska Polskiego. W
> ostatnich latach nikt nie zrobił więcej dla Polski - mówi "Codziennej"
> gen. Roman Polko.

Zajekurewsko dużo zrobili dla Polski. Zbudowali 1500 km autostrad,
3 miliony mieszkań, podnieśli odchód narodowy o trzy koma pieńć.

--
pozdrawiam
P.L.U.T.O.N.: Positronic Lifeform Used for Troubleshooting and Online
Nullification


Marek Czaplicki

unread,
Jun 1, 2012, 2:27:21 PM6/1/12
to
pluton pisze na pl.soc.polityka w piątek 01 czerwiec 2012 19:58:

>> Ministerstwo Obrony Narodowej planuje likwidację słynnej jednostki
>> wojskowej. - 6. Brygada Powietrznodesantowa to elita Wojska Polskiego. W
>> ostatnich latach nikt nie zrobił więcej dla Polski - mówi "Codziennej"
>> gen. Roman Polko.
>
> Zajekurewsko dużo zrobili dla Polski. Zbudowali 1500 km autostrad,
> 3 miliony mieszkań, podnieśli odchód narodowy o trzy koma pieńć.
>

Z tym "odchodem" jest dobre. :-)

Rafał

unread,
Jun 2, 2012, 7:14:26 AM6/2/12
to
Dnia Fri, 01 Jun 2012 17:49:47 +0200, u2 napisał(a):

> .. czyli likwidacja czerwonych beretow :
>
> http://niezalezna.pl/29274-czerwone-berety-do-likwidacji

Ty jesteś ponurym żartem ewolucji kmiocie!

BomBel OszczomBel

unread,
Jun 3, 2012, 2:10:57 PM6/3/12
to
Użytkownik - Rafał napisał::
atys co za jeden ? ? jogurcoik zajadles? :o))))))))
0 new messages