[...]
"We are thrilled about beaming this film into space. This will be our first
full length movie transmission. And what could be more relevant to send into
Deep Space than a movie about the Earth's acceptance of visitors from outer
space," commented Jim Lewis, Managing Director, Deep Space Communications
Network
[...]
The beam transmitting THE DAY THE EARTH STOOD STILL is by redundant
high-powered klystron amplifiers connected by a traveling waveguide to a
five meter parabolic dish antenna.
http://www.marketwatch.com/news/story/20th-Century-Fox-Stops-World/story.asp
x?guid={17100299-BD39-4BA0-AB98-98D6A5F033AE}
Porypalo ich ...
--
(STS)
Kosmetyka - to nauka o kosmosie kobiety. [Karl Kraus]
Zwłaszcza że - o ile pamiętam - mieszkańcy Centauri Prime co prawda nie
byli tacy źli, ale za to mieli paskudnych przyjaciół :-D
--
Pozdrawiam
Jarek Lubczyński
(eljot_007 at poczta dot pf dot pl)
There are 10 kinds of people:
Those who understand binary and those who don't
eee tam,
pewnie przyjdzie odpowiedź:
"Chała, "Kosmos 1999" był lepszy"
;-)
Pzdr Henek
"Space-1999" powinien dostac Oskara na tle "Dnia ..." z 2008 roku :)
Pzdr Henek
Pozycz od znajomych - chodzi taka jedna calkiem dobra kopia i ustaw sobie
skrzynke piwa - moze tak zaopatrzony obejrzysz do konca :)))
> BTW słyszał ktoś o jakimś remake'u który byłby lepszy od oryginału ? ;-)
Owszem.
"Mucha" z 1986 na leb bije oryginal z 1958. Podzielam w pelni opinie
recenzenta.
http://www.film.org.pl/prace/mucha.html
>
> "Mucha" z 1986 na leb bije oryginal z 1958. Podzielam w pelni opinie
> recenzenta.
> http://www.film.org.pl/prace/mucha.html
>
A co z "The Thing" ? Dla mnie to hajlepszy remake ever. Oryginal pochodzi z
1951 i nosi tytul "The Thing from Another World". Pojawial czasem sie w
TCM, choc do "Zakazanej planety" nawet sie nie umywa .
Warto tez dodac "Jestem legenda". Oryginal to "Ostatni czlowiek na Ziemi"
z 1964r. Na mnie zrobil wrazenie. I nie mam tu na mysli wylacznie walorow
FX.
--
VomitroN
" All those moments will be lost in time, like... tears in rain "
Podpisuje sie 4 lapami, ale podalem pierwsze, co na mozg mi sie rzucilo :)
A "Zakazana ..." coz - dla mnie No1 kina s-f. Dzielo rewelacyjne, zwlaszcza
jak na tamte czasy, a te instalacje Kreli klada widza na kolana.
> Warto tez dodac "Jestem legenda". Oryginal to "Ostatni czlowiek na Ziemi"
> z 1964r. Na mnie zrobil wrazenie. I nie mam tu na mysli wylacznie
> walorow FX.
Mnie sie tez "Solaris" z Clooneyem bardzo podobalo - bo bardzo zgrabnie
wydobyto z tekstu Lema czynnik bardzo ludzki i powstal prawie romans, ale
wiem, ze to opinia subiektywna. :)
--
(STS)
Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.
[A. Einstein]
> Mnie sie tez "Solaris" z Clooneyem bardzo podobalo - bo bardzo zgrabnie
> wydobyto z tekstu Lema czynnik bardzo ludzki i powstal prawie romans, ale
> wiem, ze to opinia subiektywna. :)
"Zgadzam sie przedmowca...". Bardzo wyraznie odczuwalne utrzymywanie
hipnotycznego klimatu miejsca akcji. Ogladalem akurat film z kims, kto nie
czytal ksiazki a jednak po krotkim czasie wpadl na to co, a raczej kto, moze
byc "sprawca" wszystkich zdarzen. I o to chodzi. Latwosc przekazu. Nie musi
byc wiernie. Jednak masa lemolubnych "autorytetow" nie wiedziec czemu
twierdzi, ze w wydaniu Tarkowskiego bylo lepiej. Ale wg mnie zarowno w
przypadku "Solaris" jak i "Stalkera", Tarkowski wprowadzil wage ciezka i
chyba troche za ciezka jak dla przecietnego widza.
to chyba nie prawda, pamiętam że jakiś czas była nawet u nas na grupach
wzmianka o czyms podobnym
Jak nie prawda, to udowodnij :) Tez bym chcial, aby to tylko byla kaczka
dziennikarska.
> Podpisuje sie 4 lapami, ale podalem pierwsze, co na mozg mi sie rzucilo :)
> A "Zakazana ..." coz - dla mnie No1 kina s-f. Dzielo rewelacyjne,
> zwlaszcza jak na tamte czasy, a te instalacje Kreli klada widza na kolana.
Tak tak, nie wiem jak oni to zrobili ale nawet dzis się to świetnie ogląda
> Mnie sie tez "Solaris" z Clooneyem bardzo podobalo - bo bardzo zgrabnie
> wydobyto z tekstu Lema czynnik bardzo ludzki i powstal prawie romans, ale
> wiem, ze to opinia subiektywna. :)
Solaris świetne, dokładnie Rodenberg zrozumiał co dla Lema było
najważniejsze czyli człowiek.
Tarkowskiego "dzieło" sie nie umywa nieststy
A co do Remakó, choć to może Remakiem cieżko nazwać, ale Obecne Hulki
(szczególnie pierwszy z Baną) jest ewidentnie lepszy niż ten z lat 70 o
spidermanie i batmanie nie wspominając :):):)
Pzdr Henek
A co sie bardziej podobalo - Robi czy corka doktora? :)
Flash Gordon:)