Mam takie pytanie - mam 3 fazowy bezpiecznik różnicowo-prądowy 40A i
chcę do niego podłączyć przepływowy podgrzewacz wody o moce 12kW (3
fazowy)
Problem w tym, że jak podzielę moc 12kV przez 400V (bo 3 fazy) to
wychodzi 30A, więc O.K.,
ale jak podzielę 12kW na 3 (każda faza oddzielnie) to wychodzi 4kW na
fazę, czyli 17,4A na fazę, razem 52A, czyli za dużo...
Chciałem się upewnić przed montażem, żeby nie ganiać w sobotę po
bezpiecznik do castoramy, ani też nie kupować go niepotrzebnie
wcześniej
(bo kosztuje chyba 200zł...)
Dzięki z góry za pomoc.
ale jak podzielę 12kW na 3 (każda faza oddzielnie) to wychodzi 4kW na
fazę, czyli 17,4A na fazę, razem 52A, czyli za dużo...
A mogę wiedzieć jak to liczyłeś, bo mi wychodzi 10A na fazę:
4000W/400V=10A
--
Pozdrawiam
Artur
U mnie jedna faza to 230V :)
W każdym razie, już się dowiedziałem gdzie indziej, że to jest 40A na
każdą fazę (razem 120), więc będzie dobrze...
przecież podał, że podgrzewacz jest 3fazowy wiec
jak możesz dzielić w sposób taki jak podałeś?
skąd wziołęs te 4000W i 400V???
Pała z elektrotechniki !!!
Kup na Allegro.