Po lekturze jednego z ostatnich watkow na grupie kupilem sobie automat
do chleba.
Wlasnie piecze sie moj pierwszy domowey chleb zmieszanki "Chleb
Sadecki".
Pytanko: u Was tez automat przy pierwszym pieczeniu smierdzial
plastikiem?
Bo nie wiem czy ten chleb przy pieczeniu sie w przepalajacym sie
plastiku bedzie zdrowy?
BTW - podzielicie sie sprawdzonymi przepisami na chleb, i moze na
bulki :)
Pozdrawiam
Rafal
Nie pamiętam, możliwe. Generalnie wiele urządzeń ma to do siebie, że
śmierdzi na początku. Jak w kolejnych wypiekach tak będzie, to dopiero
wtedy się niepokój.
> BTW - podzielicie sie sprawdzonymi przepisami na chleb, i moze na
> bulki :)
Maszyny są na tyle różne, że te _sprawdzone_ przepisy czasem działają
tylko z jednym konkretnym modelem :)
--
Grzegorz Janoszka
-----
Mój sprawdzony przepis z kaszą manną podałam w wątku nt maszyn do chleba, a
koleżanka poleciła mi forum http://www.cincin.cc/-jeszcze nie testowałam,
ale widzę, że sporo tam przepisów, również na pieczywo z automatu.
--
Pozdrawiam
Orka
> Pytanko: u Was tez automat przy pierwszym pieczeniu smierdzial
> plastikiem?
> Bo nie wiem czy ten chleb przy pieczeniu sie w przepalajacym sie
> plastiku bedzie zdrowy?
U mnie smierdzial. Przy pierwszych kilku razach moja kobieta byla bliska
zwym..... :) Teraz juz nic nie czuc.
MarkX